POLSKA

Jarosław Kaczyński o osobach LGBT+: ja bym to badał. „Ten obrzydliwy rechot trafi do podręcznika historii do działu średniowiecze”

Polska PiS

Jarosław Kaczyński zwrócił się do osób LGBT+.

Na spotkaniu z wyborcami we Włocławku prezes PiS powiedział, że „każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że teraz, do tej pory, do godziny – jest w tej chwili koło wpół do szóstej – byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą”. Wówczas zaśmiał się.

– Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być. I należy tego przestrzegać. Mój szef w pracy, dajmy na to, czy nawet moja koleżanka, czy mój kolega powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej. No, można mieć takie poglądy, dziwne co prawda. Ja bym to badał, ale… – zakończył swoją myśl Kaczyński i znów zaśmiał się.

Widownia zareagowała oklaskami.

Opozycja komentuje

„Ten obrzydliwy rechot Kaczyńskiego i jego zwolenników trafi kiedyś do podręcznika historii (albo HiTu) do działu średniowiecze. Na nic więcej nie zasługują” – skomentowała Agnieszka Pomaska z PO.

„Najgorszy jest ten cynizm Kaczyńskiego. Atakuje tylko po to, by odwrócić uwagę od drożyny, inflacji i skrajnej niekompetencji PiS. Pokazuje, że nie obchodzą go uczucia innych czy godność człowieka. Dla niego liczy się tylko władza. Mały chory człowiek. A ile zła wyrządził…” – napisał szef klubu KO Borys Budka.

„Kaczyński podobno chce 'leczyć’ ludzi. Proponuje zacząć od Suskiego, Mosińskiego i samego Kaczyńskiego. Nienawiść warto leczyć. Ten człowiek był przed chwilą wicepremierem Polskiego rządu? Szok” – Marcin Kierwiński z KO.

– Panie prezesie Kaczyński, badać to proszę swoich kolegów z rządu, najlepiej wariografem każdego dnia – Tomasz Trela z Lewicy.

– Prymitywne słowa Kaczyńskiego, kpiące ze złożonej i poważnej kwestii identyfikacji płciowej, ukazują poziom intelektualny i moralny lidera partii rządzącej. Jeśli Kaczyński reprezentuje podobny poziom zrozumienia spraw ekonomicznych i prawnych, to marny jest los Polski – stwierdziła Marcin Matczak, prawnik.

– Jarosław Kaczyński. Ja bym go nie badał, ja bym go postawił przed Trybunałem Stanu – Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ: Prawdziwa twarz rządu PiS! Kaczyński w Sejmie: Hołota chamska

Kaczyński obraża Polaków „na potęgę” (członkowie partii PiS ciągle to robią)

Przytaczamy tylko kilka przykładów:

  • Prezes PiS 4 czerwca 2020 w czasie debaty nad wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego krzyknął do posłów opozycji:
    „Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział w tym Sejmie!”.
  • W grudniu 2015 roku – „Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony”.
  • W lipcu 2017 roku w Sejmie do opozycji: „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami!”.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button