KONCERTY

Jaromír Nohavica wystąpi na sześciu koncertach w Polsce

Jaromír Nohavica w Polsce

Po ogromnym sukcesie koncertów w 2016 roku, które spotkały się ze znakomitym odbiorem fanów, Jaromír Nohavica powraca do Stodoły.

Czeski piosenkarz, autor tekstów, poeta wystąpi na deskach Klubu dwukrotnie, 31 maja oraz 1 czerwca.

Na następny rok zaplanowano kolejne trzy koncerty Jaromira Nohavicy, które odbędą się 17, 18 i 19 maja 2019 w krakowskim Teatrze Variété.
20.10.2019 r. artysta zagra także w toruńskiej C.K-K JORDANCE.

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Twórczość mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim Artysty przesiąknięta jest również polskimi akcentami, Nohavica swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.
Choć swój pierwszy autorski album wydał w 1988 roku, to premierowym projektem studyjnym była płyta „Mikimauzoleum” z 1993 roku. Stała się ona jednym z najpopularniejszych czeskich wydawnictw muzycznych. Nowatorskie jak na owe czasy aranżacje stworzył Karel Plíhal. Kolejny projekt studyjny „Dziwny wiek” otrzymał Czeskie Grammy za płytę roku 1996. W 2009 roku ukazał się dwupłytowy album „Świat według Nohavicy”, z piosenkami autora w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów. Na początku 2013 roku jego utwór „Minulost” (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni.

W 2017 roku piosenkarz wydał album pt. „Poruba”, który chwilę po premierze zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz uznanie w sieci.

Koncerty Artysty cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem a sale koncertowe wypełniają się całkowicie.

U boku Jaromíra Nohavicy gościnnie wystąpią:
Robert Kuśmierski – akordeon, piano
Pavel Planka – instrumenty perkusyjne

Jaromír Nohavica

17, 18 i 19 maja 2019 w krakowskim Teatrze Variété,

31.05.2019, 01.06.2019, Warszawa, Klub Stodoła,

20.10.2019, Toruń, C.K-K JORDANKA

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button