TORUŃ

Jarmark bożonarodzeniowy 2021 w Toruniu. Mnóstwo świątecznych atrakcji

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Niech nas porwie wyjątkowa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

Od 27 listopada aż do 21 grudnia pełna uroku Toruńska Starówka zamieni się w wyjątkowy świat. Znajdziecie w nim budzące zachwyt i ciepłe wspomnienia domki, w których nasi Wystawcy zaoferują Wam wszystko to, czego w bożonarodzeniowym okresie potrzebujemy. Znajdziecie tutaj świąteczny asortyment, a w nim smakołyki, rękodzieło, wyjątkowe dekoracje i ozdoby, które uzupełnią Wasze domy i przystroją choinki.

Na niespełna miesiąc przed świętami na Rynku Staromiejskim w Toruniu ponownie pojawi się Jarmark Bożenarodzeniowy. Trwają ostatnie przygotowania. Wielkie otwarcie już w sobotę, 27 listopada 2021 r.

Jarmark zostanie udostępniony dla odwiedzających o godzinie 10:00. Uczestnicy Jarmarku będą mogli nie tylko zakupić produkty niezbędna do organizacji świątecznej kolacji, znaleźć inspirację dla cudownych gwiazdkowych upominków, ale również degustować grzańca, czy proponowane przez restauratorów przysmaki. Sprzedaż prowadzona będzie w namiotach pełniących funkcję pawilonów handlowych, gdzie wystawcy oferować będą rękodzieło, ozdoby świąteczne, pamiątki, regionalne produkty spożywcze oraz własnego wyrobu. Jedną z atrakcji Jarmarku będą stylizowane wozy drewniane, w których restauratorzy serwować będą zimowe i świąteczne potrawy oraz napoje.

Oficjalne inauguracja zaplanowana jest na godz. 16:00. Ulicami starówki przejdzie Wielka Parada w towarzystwie orkiestry dętej.

Na Rynku Staromiejskim w atmosferę świąt wprowadzi nas Jarmark Bożonarodzeniowy. Na odwiedzjących czeka 40 stoisk, oraz zupełnie nowe atrakcje m.in. karuzela wenecka i diabelskie koło młyńskie. Tradycyjnie wystawcy będą oferowali rękodzieło, dekoracje, regionalne produkty spożywcze, wyroby własne, pamiątki, figurki, ozdoby choinkowe i świąteczne, pamiątki oraz regionalne produkty spożywcze.

Program Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego TUTAJ!

Poza Jarmarkiem na grudzień i początek stycznia zaplanowano wiele świątecznych atrakcji i wydarzeń. Już 5 grudnia br. w ramach Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów ulicami miasta ponownie przebiegną tysiące zawodników w czerwonych czapeczkach. Dla uczestników przygotowano możliwość rywalizacji na 4 dystansach:

  • Półmaraton Św. Mikołajów
  • 10 km Świętych Mikołajów
  • 5 km Świętych Mikołajów
  • 5 km Nordic Walking

17 grudnia wszystkich amatorów jeżdżenia na łyżwach zapraszamy na Wielką toruńską świąteczną ślizgawkę – Christmas on ice.

21 grudnia tradycyjnie spotkamy się na Wigilii Miejskiej na Rynku Nowomiejskim. Na uczestników będzie czekał wigilijny poczęstunek i świąteczne upominki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button