INNE

Jacek Sasin przygotuje Igrzyska Europejskie 2023. Do sieci wyciekł film promujący to wydarzenie…

Igrzyska Europejskie 2023

W Ministerstwie Aktywów Państwowych zostało utworzone Biuro Koordynacji Igrzysk Europejskich 2023.

W 2023 roku w Polsce odbędzie się największa w historii rywalizacja najlepszych sportowców kontynentu. Pełnomocnikiem Rządu ds. koordynacji działań przygotowawczych do organizacji III Igrzysk Europejskich jest Jacek Sasin – Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych.

Do sieci wyciekł film promujący to wydarzenie…


Zawody sportowe rozgrywane są co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich. Inauguracyjna edycja Igrzysk Europejskich 2015 odbyła się w Baku (Azerbejdżan). II edycja Igrzysk odbyła się w 2019 roku w Mińsku (Białoruś). 22 czerwca 2019 roku, na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) w Mińsku, został wskazany gospodarz III Igrzysk Europejskich w 2023 roku – miasto Kraków oraz Region Małopolska. W 2023 roku w Polsce najlepsi sportowcy Starego Kontynentu będą rywalizować w 23 dyscyplinach. Przypomnijmy, w dwóch poprzednich edycjach w Baku i w Mińsku sportowcy rywalizowali – kolejno w 20 i 15 dyscyplinach sportowych.

Wstępna lista dyscyplin na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023

Znamy wstępny program sportowy III Igrzysk Europejskich. Został on zatwierdzony podczas spotkania, które odbyło się we wrześniu w siedzibie Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich w Rzymie. Na liście znalazły się następujące dyscypliny:

łucznictwo, pływanie artystyczne, badminton, koszykówka 3×3, piłka ręczna plażowa, taniec sportowy – breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, szosowe), szermierka, gimnastyka, judo, karate, pięciobój nowoczesny, biegi górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie na igelicie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, siatkówka (halowa, plażowa), podnoszenie ciężarów, zapasy.
(MS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button