BIEGIINNE

IRONMAN 70.3 Gdynia. Mistrzowska obsada na trójmiejskich zawodach

IRONMAN 70.3 Gdynia 2020

Czołowi triathloniści świata wystartują w niedzielę podczas zawodów IRONMAN 70.3 Gdynia.

Zobaczymy mistrzów świata, medalistów Igrzysk Olimpijskich oraz mistrzów Europy. Takiej obsady w historii gdyńskich zawodów jeszcze nie było, a to gwarantuje, że rywalizacja będzie niezwykle emocjonująca.

Organizatorzy IRONMAN 70.3 Gdynia przyzwyczaili już wszystkich, że potrafią ściągnąć do Polski tuzy światowego triathlonu. Nie inaczej będzie tym razem. W niedzielę w tzw. „połówce” wystartuje choćby Patrick Lange. Niemiec to dwukrotny mistrz świata IRONMAN, który jako pierwszy człowiek w historii, pokonał ten dystans poniżej ośmiu godzin podczas Mistrzostw Świata na Hawajach.

– O zawodach w Gdyni słyszałem same wspaniałe rzeczy – powiedział debiutujący w Gdyni Patrick Lange. – Rozmawiałem na ten temat z moimi kolegami, Borisem Steinem, który także w niedzielę tu wystartuje oraz Nilsem Frommholdem, zwycięzcą pierwszej edycji tej rywalizacji. Zadałem im sporo pytań i już nie mogę się doczekać niedzielnego startu – zdradził dwukrotny mistrz świata na dystansie IRONMAN.

Boris Stein (Niemcy) (fot. pras.)

Jednym z rywali Patricka Lange będzie jego dobry kolega z reprezentacji Niemiec, Boris Stein, który w Gdyni wystartuje już trzeci raz. W 2017 roku Stein okazał się bezkonkurencyjny i wywalczył pierwsze miejsce.

– Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, gdy sięgam pamięcią do tamtych zawodów, to fakt, że zmagałem się ze sporym kryzysem na ostatnich kilometrach trasy biegowej – przyznał Boris Stein. – Jednak teraz, podczas niedzielnej rywalizacji, moim głównym celem nie jest zwycięstwo. Najważniejsze jest to, że w ogóle możemy się ścigać, że zawody w Gdyni dojdą do skutku. Po tak długim czasie przerwy, cieszę się niezmiernie, że wreszcie możemy ponownie stanąć na starcie – podsumował zwycięzca gdyńskich zawodów z 2017 roku.

Lisa Norden (Szwecja)​ (fot. pras.)

W rywalizacji kobiet zdecydowaną faworytką jest Szwedka, Lisa Norden. Reprezentantka kraju Trzech Koron ma już na swoim koncie tytuł mistrzyni świata oraz wicemistrzostwo olimpijskie. W Gdyni zaś wystartuje po raz pierwszy.

– Czuję sporą adrenalinę związaną ze startem – powiedziała Lisa Norden. – Co prawda podczas przerwy wynikającej z pandemii miałam okazję brać udział w zawodach, ale były to tylko wyścigi kolarskie. Rywalizacja w Gdyni to będą pierwsze zawody triathlonowe po dłuższym czasie, dlatego bardzo się cieszę, że tu jestem – podsumowała Szwedka.

Tomasz Brembor (Polska)​ (fot. pras.)

Okazję do zmierzenia się z tak utytułowanymi zawodnikami będą mieli reprezentanci Polski. Już po raz trzeci w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia wystartuje Tomasz Brembor.

– Cieszę się, że jak co roku jest w Gdyni wiele znakomitych zawodniczek i zawodników – powiedział Tomasz Brembor. – Będziemy się mogli sprawdzić na arenie międzynarodowej. Zapowiada się bardzo mocne ściganie i z tego jestem najbardziej zadowolony, tym bardzej, że tych startów, z wiadomych wzgledów, jest w tym roku tak mało. – wyznał triathlonista GVT BMC 3SOFT.

Oprócz wspomnianych wcześniej zawodników, w kontekście walki o zwycięstwo warto jeszcze wymienić Michaela Raelerta, kolejnego z wybitnych niemieckich triathlonistów, którego zobaczymy na trasie IRONMAN 70.3 Gdynia. To także niezwykle utytułowany sportowiec, dwukrotny mistrz świata IRONMAN 70.3 oraz trzykrotny mistrz Europy również na „połówce”. Nagromadzenie mistrzów i mistrzyń świata, którzy w niedzielę o 7:00 rozpoczną rywalizację na gdyńskiej plaży jest więc ogromne. To kolejny dowód, że IRONMAN 70.3 Gdynia rozwija się we właściwym kierunku.

Zawody IRONMAN 70.3 Gdynia odbywają się w wyjątkowych warunkach, związanych z pandemią COVID-19. W związku z tym, organizatorzy wprowadzili szereg zmian w rywalizacji, by dbać o bezpieczeństwo zawodników, wolontariuszy oraz obsługi. Przykładem minimalizowania ryzyka zachorowań była choćby konferencja prasowa, którą dziennikarze mogli śledzić online. Zawodnicy zaś utrzymywali dystans społeczny oraz zobowiązani byli do noszenia osłon twarzy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button