POLITYKAPOLSKA

Inauguracja szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Powitanie Głów Państw i Szefów Rządów

Szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach

Prezydent Andrzej Duda razem z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem zainaugurowali w poniedziałek szczyt klimatyczny w Katowicach.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że COP24 zakończy się sukcesem. Jego zdaniem przyczyni się to do bezpieczeństwa, jakości życia i perspektyw rozwoju dla wszystkich państw naszego globu.

Nieformalne spotkanie Prezydenta RP i Sekretarza Generalnego ONZ w Wiśle (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Spotkanie z Sekretarzem Generalnym ONZ

Prezydent Andrzej Duda i Sekretarz Generalny ONZ António Guterres spotkali się w niedzielę w prezydenckiej rezydencji na Zamku w Wiśle na nieformalnych rozmowach dotyczących polityki klimatycznej i międzynarodowej.

António Guterres przyjechał do Polski w związku z rozpoczynającym się oficjalnie w poniedziałek szczytem klimatycznym ONZ COP24, który odbywa się w Katowicach.

Spotkania bilateralne Prezydenta RP w ramach COP24

W dniach 3-4 grudnia 2018 roku w ramach Szczytu Klimatycznego COP24 w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach (sala Prezydenta RP) prezydent Andrzej Duda odbędzie szereg spotkań dwustronnych.

3 grudnia spotka się z prezydentem Republiki Słowenii Borutem Pahorem, Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej Księdzem Kardynałem Pietro Parolinem, prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej Alainem Bersetem, prezydentem Federalnej Republiki Nigerii Muhammadu Buharim, prezydentem Czarnogóry Milo Djukanoviciem, premierem Republiki Fidżi Josaią Voreqe Bainimaramą i prezydentem Republiki Macedonii Gjorgem Ivanovem.

4 grudnia zaplanowano spotkania z byłym Gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem, prezydentem Federalnej Demokratycznej Republiki Nepalu Bidhya Devi Bhandari, Wielkim Księciem Luksemburga Jego Królewską Wysokością Henrykiem i Prezesem Solar Impulse Foundation Bertrandem Piccardem.

Konferencja COP24 – 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to największe światowe forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.
(KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button