HOKEJREPREZENTACJA

IIHF MŚ w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB. Triumf Japonii, Polska na 4. miejscu

Bytom

W sobotę, 17 grudnia biało-czerwoni rozegrali ostatni mecz IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB.

Na lodowisku w Bytomiu Polacy rozegrali kapitalne spotkanie i pokonali Koreę Południową aż 11:2. Krzysztof Maciaś strzelił cztery gole a Karol Sterbenz zaliczył dublet. Dzięki tej wygranej reprezentacja Polski uplasowała się ostatecznie na 4. miejscu w turnieju.

Przed spotkaniem Polski z Koreą Południową, Estonia pokonała Włochów. To oznaczało, że biało-czerwoni muszą wygrać, aby zapewnić sobie utrzymanie w Dywizji IB. Od pierwszych minut nasza drużyna była bardzo mocno zmobilizowana. Trener Artur Ślusarczyk motywował zawodników. W 8. minucie Patryk Kusak strzelił pierwszego gola dla Polaków i rozpoczęła się koncertowa gra zespołu. Podopieczni Artura Ślusarczyka byli szybsi, skuteczniejsi i zaczęli zdecydowanie dominować w tym spotkaniu. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:0. Drugą również hokeiści rozpoczęli z animuszem i w 24. minucie było już 6:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 11:2.

– Odpowiednio zmobilizowaliśmy zawodników, chociaż hokeiści już po porażce z Włochami byli mocno zmotywowani. Moi podopieczni bardzo dobrze znieśli presję – cieszył się trener Artur Ślusarczyk. Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w turnieju był Krzysztof Maciaś, który strzelił w mistrzostwach siedem goli oraz zaliczył trzy asysty.

– Mój dorobek mógł być bardziej okazały a w meczu z Koreą Południową pokazaliśmy, że było nas stać na lepsze wyniki we wcześniejszych spotkaniach – zaznaczał napastnik.

Bilans reprezentacji Polski w MŚ to dwa zwycięstwa i trzy porażki. Na inaugurację turnieju biało-czerwoni pokonali Estonię po dogrywce 4:3, później przegrali kolejno z Ukrainą 2:5, Japonią 3:7 i Włochami 1:2 oraz na zakończenie turnieju wygrali z Koreą Południową 11:2. Do Dywizji IIA spadła Korea Południowa.

Polska – Korea Południowa 11:2 (3:0, 4:1, 4:1)

P. Kusak 8, Krzysztof Maciaś 17, Sterbenz 18, Krzysztof Maciaś 21, 23, Sterbenz 24, J. Ślusarczyk 32, Menc 50, Krzysztof Maciaś 52, M. Kusak 57, Maćkowski 57 – M. Park 25, M. Kim 43

POLSKA: Szczepkowski – Wróbel, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Sterbenz, J. Ślusarczyk – Schafer, Kurnicki; Ciepielewski, M. Kusak, Gromadzki – Wilk, Stępień; P. Kusak, Menc, Maćkowski – Chodor; Wawrzkiewicz, Sienkiewicz, Karasiński, Wybiral. Trener: A. Ślusarczyk.

KOREA POŁUDNIOWA: Song (T. Lim) – Yang, Kong; Moon, Sihwan Kim, Sangyeob Kim – H. Hong, Cho; M. Kim, Y. Kim, Park – D. Lim, Park; Kang, J. Choi, D. Kim – J. Hong, T. Yang; T. Kim, Yoo. Trener: Ahn.

Japonia najlepsza, Polska na 4. miejscu. W Bytomiu zakończyły się MŚ U20

W sobotę wieczorem na lodowisku w Bytomiu Japonia po bardzo dobrym meczu pokonała Ukrainę 7:4, wygrała cały turniej i awansowała na zaplecze Elity. Biało-czerwoni uplasowali się na czwartej pozycji, a Krzysztof Maciaś wygrał klasyfikację kanadyjską. Polski napastnik w pięciu meczach strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty.

W finałowym spotkaniu faworyzowana Ukraina miała ogromne problemy z bardzo szybko grającymi Japończykami. Azjaci zwyciężyli 7:4. Trener japońskiej drużyny, Kanadyjczyk Perry Pearn w samych superlatywach wypowiedział się o bytomskim turnieju. – Mam duże powody do radości, wygraliśmy, awansowaliśmy do wyższej dywizji. W Bytomiu świetnie nas przyjęto, graliśmy na nowoczesnym, pięknym lodowisku a organizacja była na najwyższym poziomie – zaznaczał Perry Pearn.

Trzecie miejsce zajęli Włosi, czwarte reprezentacja Polski, piąte Estonia, a ostatnie szóste Korea Południowa, która została zdegradowana do Dywizji IIA.

Reprezentacja Polski seniorów pokonała Francję

W sobotę, 17 grudnia w Marsylii biało-czerwoni wygrali z gospodarzami 7:4 w Turnieju Trzech Narodów. W meczu sparingów Polacy byli lepsi od Ukrainy.

Francja – Polska 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)