HOKEJREPREZENTACJA

IIHF MŚ w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB. Polska przegrała z Ukrainą

Bytom

W poniedziałek, 12 grudnia w drugim dniu IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB Biało-Czerwoni zmierzyli się z Ukrainą.

Na lodowisku w Bytomiu rywale byli bardziej skuteczni i wygrali 5:2. W środę Polacy zagrają z Japonią. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30.

Poniedziałkowy mecz z Ukrainą kadra prowadzona przez Artura Ślusarczyka rozpoczęła podobnie, jak wcześniejsze spotkanie z Estonią, wygrane 4:3 po dogrywce. Już w drugiej minucie i 19 sekundzie było 2:0 dla rywali. Tak też zakończyła się pierwsza tercja. Druga należała do naszej drużyny. Wspierani przez kibiców młodzi hokeiści dwukrotnie wpakowali krążek do siatki. Najpierw Michał Kusak, a później obrońca Kacper Maciaś. Ukraińcy wykorzystali jednak niemrawość polskiej defensywy i w ostatnich sekundach drugiej tercji zdobyli bramkę na 3:2. Trzecia należała do przeciwników i ostatecznie goście zwyciężyli 5:2. Kibice docenili ambitną walkę Polaków i nagrodzili ich brawami.

– Zarówno w meczu z Ukrainą, jak i w spotkaniu z Estonią, mieliśmy bardzo dużo kar. Później rywale to wykorzystują i zdobywają bramki, kiedy gramy w osłabieniu. Czekają nas jeszcze trzy mecze i naszym celem jest zdobycie dziewięciu punktów – zaznaczał kapitan Kacper Maciaś.

Jutro dzień przerwy, a w środę o godz. 16:30 Biało-Czerwoni zmierzą się z Japonią.

UKRAINA – POLSKA 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Sibilevich 2, Sadovikov 3, 40, Korzhyletsky 46 Atamanchuk 49 – M. Kusak 30, Kacper Maciaś 34

Ukraina: Serdiuk – Dakhnovskyi, Atamanchuk; Belik, Trakht, Korzhyletsky – Troshkin, Volkov; Panasenko, Tsarkovsky, Hrabovetskyi – Shamardin, Sushkov; Dubsky, Kovalchuk, Sydorenko – Portnoi, Kiselov; Sadovikov, Sibilevich, Krasnozhon. Trener: Bobkin.

Polska:  Klimowski – Wróbel, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Sterbenz, J. Ślusarczyk – Schafer, Kurnicki; Ciepielewski, Gromadzki, M. Kusak – Wilk, Chodor; Wybiral, Maćkowski, P. Kusak – Stępień; Menc, Karasiński, Sienkiewicz oraz Wawrzkiewicz. Trener: A. Ślusarczyk.