CIEKAWOSTKI

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich kontra TVN24. Charytatywny mecz w Bytomiu

Śląsk

25 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów obserwował mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24.

Kibice oglądali piękne bramki, zaskakujące zagrania i wiele zabawnych scen. Cel meczu był szczytny. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie młodego bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego.

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich kontra TVN24 (fot. PZHL)

Jazda bez trzymanki

W meczach Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich wszystko jest możliwe. W pierwszej tercji sędzia prowadzący spotkanie, Jacek Chadziński… sfaulował jednego z zawodników. Nikogo nie zaskoczyło także to, że na prezentację satyryk Adam Grzanka wyszedł w masce jak z filmu „Mad Max”, a na ławkę kar powędrował Maciej Maleńczuk. Dla charyzmatycznego wokalisty był to debiut w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. – Przed spotkaniem miałem około dwadzieścia indywidualnych treningów. Jazdę na łyżwach mam opanowaną, ale muszę lepiej posługiwać się kijem hokejowym. Kontuzji nie doznałem i mam nadzieję, że otrzymam jeszcze powołanie – śmiał się Maciej Maleńczuk.

Prezydent Bytomia podziękował kibicom

W HRAP po raz pierwszy zagrał również prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który był w przeszłości prezesem hokejowej Polonii Bytom. – Na łyżwach jeżdżę od dziecka, ale gra w hokeja na lodzie wymaga większego wysiłku. Starałem się nie odstawać. Miałem już przyjemność wystąpić w podobnym meczu, ale było to dekadę temu, wtedy zagrałem w drużynie samorządowców przeciwko zespołowi złożonemu z gwiazd sportu. Dziękuję kibicom, że tak licznie przybyli i wsparli Łukasza Wysockiego, bytomskiego dżudokę – podkreślał prezydent Mariusz Wołosz. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie młodego bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego. Medalista mistrzostw Polski młodzików i juniorów w wyniku nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich kontra TVN24 (fot. PZHL)

Trzy role Kałamagi

Kabareciarz Mariusz Kałamaga wystąpił w …trzech rolach, jako napastnik, bramkarz oraz konferansjer. Po udanych interwencjach w bramce Kałamaga między innymi zaprezentował wesoły taniec radości. Pod wrażeniem jego gry był Mariusz Czerkawski. – Wielkie brawa dla Kałamagi. To odważny chłopak, bo stanął w bramce, chociaż nie miał na sobie rynsztunku bramkarza i wcale się nie bał. Chciałbym także pochwalić Macieja Maleńczuka, który ma instynkt strzelecki – mówił Czerkawski, który popisywał się sztuczkami: podbijał krążek na łopatce kija, trafiał w okienko bramki, jak również śmigał po lodzie jak sprinter. – Uwielbiam takie mecze, kiedy wychodzę na lód, czuję się wiele lat młodszy – dodawał pierwszy Polak w NHL.

Niesamowita atmosfera

Na lodowisku w Bytomiu była także meksykańska fala, sfingowana bójka między aktorem Bogdanem Kalusem a sędziami, jak również „starcie” między generałem Romanem Polko a Sewerynem Gryglem, producentem telewizyjnym TVN24. Pod dużym wrażeniem lodowiska w Bytomiu był Wojciech Zawioła, dziennikarz sportowy TVN. – Z dawnej hali przy Pułaskiego robiłem relacje z meczów Polonii Bytom dla Radia Katowice. Stary obiekt był okropny, a nowy wygląda fantastycznie! Atmosfera podczas meczu była niesamowita. Kibice bardzo mocno nas wspierali – zaznaczał Zawioła. Inny popularny dziennikarz i prezenter TVN Robert Kantereit na lodzie czuł się tak swobodnie jak przed kamerą. W pierwszej tercji jak zawodowy hokeista wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po końcowej syrenie kibice wrzucili na taflę setki maskotek. Organizatorzy przekażą maskotki do oddziałów pediatrycznych w Bytomiu i Gliwicach.

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich kontra TVN24. Mariusz Czerkawski (fot. PZHL)

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich – Drużyna TVN24 – 7:7

HRAP: Rajski – Kieca, Lebuda, Demczuk, Bogdan Kalus, Wołosz – Grzanka, Siudek, Gabrek, Maleńczuk, Czerkawski – Kałamaga, Łapot, Tupaczewski, Polko – Zygmunt, Skóra, Dewera, Tomanek, M. Jobczyk. Trenerzy: Wiesław Jobczyk, Chrząstek, kierownik: Katarzyna Kalus. Kierownik techniczny: Bronisław Smoleń.

DRUŻYNA TVN24: Lipiński – Zalewska, Pytel, Kudliński, Popowski, Kanteriet – Zawioła, Wesołowski, Grygiel, Pyzel, Balcerzyk – Cieśla, Łapiński, Fuszara, Michał Bartnicki, Krzysztof Bartnicki – Leszyński, Studzienny, Parulski, Szepiatowski, Berenda. Trenerzy: Studzienny, Jończyk

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button