HOKEJREPREZENTACJA

Hokej. Mistrzostwa świata Dywizji 1A i Dywizji 1B odwołane

MŚ kobiet I Dywizji grupy B i MŚ U-18 odwołane

Mistrzostwa Świata Dywizji 1B seniorów nie odbędą się w dniach 27 kwietnia – 3 maja w Katowicach.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję, że do MŚ w tym roku nie dojdzie.

Podczas wideokonferencji władze IIHF zdecydowały, że MŚ Dywizji 1B oraz MŚ Dywizji 1A, które zaplanowane były w Lubljanie, nie odbędą się w 2020 roku ze względu na epidemię koronawirusa.

Nieoficjalnie mówi się, że obydwa turnieje zostaną przełożone na przyszły rok i odbędą się w tych samych miejscach. – Taka decyzja nie została podjęta, na kolejnym posiedzenie zarządu zostaną omówione scenariusze wszystkich odwołanych turniejów – mówi Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu IIHF.

W dniach 8-24 maja zaplanowane są MŚ Elity w Zurychu. Dzisiaj IIHF nie podjął decyzji o odwołaniu tego turnieju.

MŚ U-18 odwołane

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zdecydowała, że mistrzostw świata U-18 Dywizji 1B, w których mieli wystąpić Polacy, nie odbędą się.

Turniej zaplanowany był w dniach 12 – 18 kwietnia we włoskim Asiago. Z powodu epidemii koronawirusa MŚ nie dojdą do skutku. W piątek odwołano również inne turnieje U-18 oraz mistrzostwa świata seniorów Dywizji 2 i 3.

Wcześniej IIHF podjął decyzję, że do nie dojdzie do MŚ kobiet I Dywizji grupy B, które miały zostać zorganizowane w Katowicach.

Turniej w Katowicach miał odbyć się w dniach 28 marca – 3 kwietnia z udziałem Włoch, Chin, Korei Południowej, Kazachstanu, Słowenii i Polski.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button