HOKEJ

Hokej. JKH GKS Jastrzębie mistrzem Polski. Historyczny sukces

Polska Hokej Liga

W sobotę JKH GKS Jastrzębie, po emocjonującym meczu, pokonał u siebie Comarch Cracovię 3:2.

Zatem wygrał serię finałową do czterech zwycięstw 4-1 i zdobył po raz pierwszy w historii klubu mistrzostwo Polski!

W piątym meczu finałowym gospodarze na początku dominowali, częściej strzelali, przeważali fizycznie i w 7. minucie cieszyli się z pierwszego gola. To była akcja wychowanków jastrzębskiego klubu. Kamil Wróbel podał zza bramki do Jana Sołtysa, który przyjął krążek i ładnym strzałem zaskoczył bramkarza Cracovii Denisa Pieriewozczikowa. Rosjanin w kolejnym spotkaniu pokazał klasę. Ślązacy ostrzeliwali bramkę, a Pieriewozczikow dwoił się i troił.

Ostatnie słowo

W drugiej tercji Pasy zaczęły śmielej atakować. W 32. minucie przyniosło to skutek. W zamieszaniu podbramkowym niepilnowany Kanadyjczyk Jeremy Welsh wpakował krążek do siatki. Niecałe trzy minuty później kolejny z wychowanków jastrzębskiej drużyny, Kamil Wałęga uderzył, bramkarz Cracovii był zasłonięty i miejscowi znowu objęli prowadzenie. W trzeciej tercji Jakub Saur wyrównał, uderzając z dystansu, ale ostatnie słowo należało do śląskiej ekipy. W 58 minucie i 29 sekundzie Czech Jiri Klimicek zdobył decydującą bramkę. JKH GKS wygrał spotkanie 3:2, a całą serię finałową 4-1!

Pokaz mocy

Drużyna Roberta Kalabera w play-offach spisywała się znakomicie. Zespół wygrał aż 12 z 14 meczów. W ćwierćfinale rywalizacja z Tauron Podhalem Nowy Targ zakończyła się po czterech meczach, w półfinale w górniczych derbach z GKS Katowice było w serii 4-1 i w finałowej serii z Cracovią również 4-1. Dla jastrzębskiej drużyny ten sezon był rewelacyjny. W sobotę triumfowali w Polskiej Hokej Lidze, a wcześniej zdobyli Superpuchar i Puchar Polski. – W sporcie pieniądze nie są najważniejsze, ale decyduje konsekwencja, cierpliwa praca. W finałach pokazaliśmy, że możemy pokonać tak mocną drużynę jak Cracovia – mówił Robert Kalaber, trener JKH i selekcjoner reprezentacji Polski. – Mam krótką przerwę na odpoczynek, bo kadra narodowa rozpoczyna przygotowania do kwalifikacji olimpijskich, w dniach 18-25 kwietnia w Katowicach zagramy w turnieju o Puchar Trójmorza, w którym zmierzymy się z reprezentacjami Litwy, Estonii, Chorwacji oraz kadrą Łotwy do lat 23 – dodawał szkoleniowiec.

Finał play-off (do czterech zwycięstw)

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), stan rywalizacji 4-1, JKH GKS mistrzem Polski

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 1:2 po dogrywce (1:0, 0:0, 0:1, 0:1 d)

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button