ŁÓDŹ

Hanna Zdanowska może zostać prezydentem Łodzi? Opinia prawna

Łódź

Hanna Zdanowska może kandydować na urząd prezydenta miasta, a także w razie uzyskania mandatu może pełnić tę funkcję oraz otrzymywać wynagrodzenie prezydenta miasta – tak wynika z opinii specjalisty w zakresie prawa konstytucyjnego prof. zw. dr hab. Mariusza Jabłońskiego.

Urząd Miasta Łodzi zamówił opinię prawną dotyczącą pełnienia funkcji prezydent Łodzi przez Hannę Zdanowską. Wszystko przez niejasne zapisy ustaw, mogące wpłynąć na to, kto po wyborach będzie zarządzał miastem. W jednoznacznej ocenie profesora nauk prawnych, specjalisty w zakresie prawa konstytucyjnego, osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę grzywny za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego może kandydować na urząd prezydenta miasta, a także w razie uzyskania mandatu może pełnić tę funkcję oraz otrzymywać wynagrodzenie prezydenta miasta.

Opinia prawna prof. zw. dr hab. Mariusza Jabłońskiego, kierownika Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego, to kolejna z ocen stwierdzających, że Hanna Zdanowska może startować w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta Łodzi, a także w razie uzyskania mandatu może pełnić tę funkcję.

Hanna Zdanowska została prawomocnie skazana na karę grzywny za poświadczenie nieprawdy w dokumentach dotyczących jej życia prywatnego. Sprawa ta nie jest związana z pełnioną przez nią funkcją prezydent Łodzi.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button