TENISWODNY

Hańba! Rosyjscy i Białoruscy tenisiści wciąż występują w turniejach. Wstyd! Hurkacz w Indian Wells zagra z Rublowem

Międzynarodowa Federacja Pływacka przeciwna wprowadzeniu całkowitego zakazu startów sportowców z Rosji i Białorusi

Ciągle w świecie tenisa czy w pływaniu mogą występować zawodnicy z Białorusi i Rosji.

Rosyjscy i Białoruscy tenisiści mogą grać w turniejach pod neutralną flagą. Organizatorzy Wimbledonu prawdopodobnie wykluczą tych zawodników z turnieju.

Co z tego, że władze światowych federacji tenisowych ATP, WTA i ITF wykluczyły z międzynarodowej rywalizacji reprezentacje Rosji i Białorusi jak i tak mogą występować w neutralnych barwach. Kompromitacja i hańba!

Sama 19-letnia Ukrainka Marta Kostjuk powiedziała, że obecność rosyjskich tenisistów na turnieju w Indian Wells „naprawdę boli”.

Wstydem po raz kolejny oblewa się Hubert Hurkacz! W 1/8 finału turnieju ATP na kortach w Indian Wells zagra z Rosjaninem Andriejem Rublowem.

Hańbą jest to, że jeszcze ktokolwiek dopuszcza do świata sportu i gra z agresorami, tj. z Białorusinami i Rosjanami.

Niestety pieniądze są ważniejsze od śmierci cywilów, którzy umierają na Ukrainie.

Na Indian Wells grają (grali) jeszcze inni rosyjscy tenisiści: Aslan Karatsev, Karen Khachanov, Daniil Medvedev, Ekaterina Alexandrova, Vera Zvonareva, Liudmila Samsonova, Anastasia Potapova, Veronika Kudermetova, Daria Kasatkina oraz Bialorusinki Victoria Azarenka, Aliaksandra Sasnovich i Aryna Sabalenka.

Miedwiediew to aktualny lider światowego rankingu. Oficjalnie jednak nie potępił rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

ZOBACZ TAKŻE: Brawo! Polscy rugbiści na wózkach odmówili zagrania meczu z Rosją! Hurkacz, Świątek i skoczkowie – wstyd!

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę:

„Z największą uwagą i smutkiem obserwujemy w ostatnich dniach mającą miejsce zbrojną a zarazem bandycką agresję rosyjską wobec naszego sąsiada Ukrainy i jej ludności. Zapoznaliśmy się także z opublikowanymi oświadczeniami ITF i TE w tej kwestii. Zgadzamy się, że nie należy winić zawodników za działania rządów Państw, które reprezentują. Jednakże, działania rosyjskiego reżimu łamią nie tylko prawo międzynarodowe, ale także zasady tak bliskie duchowi sportu, do których przestrzegania wszyscy jesteśmy zobowiązani.

Możliwość uczestniczenia naszych reprezentacji i zawodników w rozgrywkach Mistrzostw Europy organizowanych przez Tennis Europe jest dla nich zaszczytem i radością. W tym roku zgłosiliśmy swoje drużyny do tych rozgrywek oraz planujemy także zgłosić kolejny raz naszą kandydaturę do zorganizowania turnieju eliminacyjnego rozgrywek drużynowych.

Jednakże w powyższych okolicznościach nie będziemy współzawodniczyć z reprezentacjami, czy zawodnikami rosyjskimi. To jest dla nas trudna i ważka decyzja, ale uważamy, że obecny czas wymaga od nas zajęcia w tej sprawie kategorycznego stanowiska. Nie można tolerować bandytyzmu oraz krzywdy jaką wyrządzono niewinnym ludziom. Liczymy także na to, że zarówno ITF, jak i TE podziela nasz punkt widzenia i wykaże zrozumienie dla naszej decyzji , a zarazem podejmie zdecydowane i honorowe decyzje.

Polski Związek Tenisowy”

Międzynarodowa Federacja Pływacka

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) jest przeciwna wprowadzeniu całkowitego zakazu startów sportowców z Rosji i Białorusi.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zalecił federacjom sportowym wykluczenie Rosjan i Białorusinów z rywalizacji w związku z agresją wojsk rosyjskich, również z terytorium Białorusi, na Ukrainę. Jednocześnie podtrzymano pilne zalecenie, aby nie organizować żadnych wydarzeń sportowych w Rosji i na Białorusi.

Szwajcarska Federacja Pływacka (Swiss Aquatics) zagroziła bojkotem mistrzostw świata w Budapeszcie, jeśli dopuszczeni zostaną do nich zawodnicy z Rosji i Białorusi. Wcześniej to samo zrobiła Wielka Brytania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button