KONCERTY

Grupa Avatar w Polsce. Znamy supporty tego koncertu

Warszawa

Grupa Avatar, która od lat cieszy się ogromną popularnością i ma w Polsce spore grono oddanych fanów, przyjedzie do naszego kraju już w 2022 roku.

Poznaliśmy supporty polskiego koncertu.

Grupa AVATAR koncertowała w wielu krajach u boku takich sław jak Five Finger Death Punch, Sabaton, Lacuna Coil czy Avenged Sevenfold. Zespół odwiedził również największe światowe festiwale: Welcome to Rockville oraz Earthday Birthday w USA, Bloodstock oraz Wacken Open Air w Niemczech, Alcatraz Metal Fest w Belgii, Metaldays w Słowenii czy Download w Wielkiej Brytanii. Kapela zrobiła również furorę na Pol’and’Rock Festival 2019, podczas którego podbiła serca polskiej publiczności. Już niedługo AVATAR zagości w Polsce.

Mroczni i szaleni heavy-metal-n’-rollowi wizjonerzy znani, jako AVATAR nie wybrali swojej nazwy przypadkowo. „Awatar” jest definiowany, jako manifestacja bóstwa w formie cielesnej, lub ikona reprezentująca odrębną istotę w innej sferze. Oba znaczenia doskonale opisują szwedzką rockową sensację.

Czarnoksiężnicy z zespołu AVATAR maja ambicję zatrzeć granice między zespołem muzycznym, trupą teatralną i mistrzowskim kinem grozy. Serią albumów i teledysków zapraszają słuchaczy do krainy Avatar Country, w której rządzi metal. Utwory AVATAR to epickie hymny – precyzyjnie wycelowane w krajobraz kulturowy, który jest gotowy na świeże piosenki od zespołu z gigantyczną osobowością.

Infiltracja kulturowa AVATAR obejmuje zarówno komercyjne radio rockowe, jak i serwisy streamingowe, gdzie utwory takie jak „The Eagle Has Landed”, „Hail the Apocalypse” i „Let it Burn” zgromadziły ponad 100 milionów odtworzeń.

AVATAR powrócił w 2020 roku z odważnym manifestem o nazwie „Hunter Gatherer”. Ósmy album zespołu to bezlitosne studium traktujące o bezmyślnej ludzkości, która z prędkością światła pędzi w niepewną przyszłość. Utwory takie jak „A Secret Door”, „Colossus” czy „Age of Apes” to gotowe hymny współczesności.

Podczas warszawskiego koncertu zobaczymy również Veil of Maya i Sonic Assault.

Amerykański zespół Veil Of Maya to jeden z czołowych przedstawicieli progresywnej sceny Deathcore. Jeden z największych obecnie zespołów na szeroko pojętej scenie deathcore’owo-metalcore’owej istnieje od 2004 roku. Ich niezwykłe, energetyczne koncerty zachwycają fanów na całym świecie. Ostatnim albumem w dorobku grupy jest wydany w 2017 roku „False Idol”. Grupa jednak nie próżnuje i stale wydaje pojedyncze piosenki. Najnowsza z nich „Outrun” wywołała niemałą sensację wśród fanów grupy i znawców gatunku. Wcześniej grupa wypuściła jeszcze „Members Only” z 2019 roku, „Outsider” z 2020 roku oraz „Viscera”, który został wydany na początku tego roku.

Sonic Assault to niedający się jednoznacznie sklasyfikować metalowy zespół pochodzący z Göteborga w Szwecji. Grają progresywny thrash metal z dużymi wpływami innych gatunków, takich jak black metal czy hardcore. Po długiej przerwie zespół odrodził się w 2019 roku z nowym perkusistą, brzmieniem i wizerunkiem.

AVATAR

Veil of Maya i Sonic Assault

WARSZAWA, KLUB PROXIMA

28 LUTY 2022

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button