KOLARSTWO

Gran Fondo Gdynia 2020 odwołane. Wirtualny wyścig kolarski czeka

Gran Fondo Gdynia

Organizatorzy wyścigu kolarskiego Gran Fondo Gdynia 2020 podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia.

To wszystko z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 i biorąc pod uwagę aktualny brak horyzontu czasowego, w którym imprezy sportowe o charakterze masowym ponownie zaczną odbywać się w naszym kraju.

Trzecia edycja wyścigu Gran Fondo Gdynia miała odbyć się 24 maja 2020 roku, gromadząc na starcie ok. 2000 miłośników kolarstwa szosowego. Z uwagi na aktualną sytuację w kraju i na świecie, zdecydowano o całkowitym odwołaniu imprezy w tym roku.

– To bardzo trudna dla nas wszystkich decyzja, ale chyba jedyna słuszna. Nikt nie potrafi obecnie przewidzieć, w jakim późniejszym terminie organizacja takich zawodów byłaby możliwa. Dlatego mam nadzieję, że spotkamy się w Gdyni i na przepięknej trasie po Kaszubach w przyszłym sezonie. Mamy też alternatywną ofertę na ten rok – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Organizatorzy proponują zarejestrowanym zawodnikom udział w Gran Fondo Gdynia Virtual Race. Specjalnie do tego celu sfilmowaną i odwzorowaną w aplikacji Rouvy trasę wyścigu będzie można przejechać na trenażerze kolarskim przez cały maj. Dodatkowo, 24 maja o godz. 8:00 wystartuje wirtualny wyścig dla posiadaczy interaktywnych trenażerów.

Każdy, kto podejmie to wyzwanie, otrzyma oficjalną koszulkę kolarską Gran Fondo Gdynia 2020, a także tegoroczny medal finishera wyścigu. Zostaną one bezpłatnie wysłane do zawodników kurierem.

Swój udział w Gran Fondo Gdynia Virtual Race będzie też można zgłosić, gdy nie planowało się dotąd startu w tegorocznym, realnym wyścigu. W cenie pakietu startowego (100 zł), znajdzie się medal finishera oraz 30-dniowy dostęp do pełnej wersji aplikacji Rouvy (wartość rynkowa: ~50 zł), umożliwiającej wirtualną jazdę na wielu różnych trasach kolarskich z całego świata.

Więcej o Gran Fondo Gdynia Virtual Race, a także innych opcjach dostępnych dla zawodników zarejestrowanych na tegoroczny wyścig Gran Fondo Gdynia, można przeczytać w oficjalnym komunikacie dostępnym na stronie www.gfgdynia.com

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button