KATOWICE

Gra miejska „Beboki i spółka” w Katowicach. Psikusy istot nadprzyrodzonych

Katowice od dawna zamieszkują istoty nadprzyrodzone, ale z reguły nie zdradzają swoich sekretnych miejsc wypoczynku.

Tym razem jednak Beboki trochę nabroiły w mieście. Wraz ze swoją drużyną możesz sprawdzić, co takiego zrobiły małe stworki, jak można je przegonić oraz przemienić wyrządzone przez nie psikusy w dobre uczynki.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w grze miejskiej. Wystarczy zebrać zespół od dwóch do pięciu osób, zapisać się i z dobrym humorem stawić się na starcie gry w sobotę 23 czerwca o godzinie 11.00 na katowickim rynku – zachęca Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Sama gra to z jednej strony propozycja jak aktywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, z drugiej – okazja, by pokazać jak wiele miejsc Katowic zmienia się dzięki zaangażowaniu mieszkańców w budżet obywatelski. Chcemy pokazać zrealizowane inwestycje oraz przypomnieć o samej idei – dodaje prezydent.

Gra miejska to rozgrywka, w której wykorzystywane są elementy przestrzeni miejskiej. Aby więc dotrzeć do mety będziemy się przemieszczać chodząc, biegając i wykorzystując wszelkie możliwe pojazdy – własne hulajnogi, deskorolki i rowery, ale też rowery miejskie oraz komunikację autobusową i tramwajową. Wszystko po to, aby znajdować kolejne punkty na mapie, wykonywać wyznaczone tam zadania i dotrzeć na metę gry. A gdzie ona będzie – to się okaże dopiero na starcie! W tej zabawie liczy się nie tylko czas i precyzja, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Dla uczestników przewidziano nagrody. Najlepsze zespoły otrzymają zestawy oferujące zabawę na długie godziny – m.in. gry planszowe czy puzzle, ale także gadżety ze śląskim dizajnem i inne niespodzianki.

Rozgrywka potrwa od godziny 11:00 do 14:00, a po niej czeka nas oficjalne wręczenie nagród.
(UMK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button