MOTOSPORT

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – 7 runda w Banovcach

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019

Zawodnicy startujący w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski tym razem powędrowali na Słowację do miejscowości Banovce.

To wszystko przy okazji rozgrywania mistrzostw naszych południowych sąsiadów i kolejnej rundy FIA CEZ (Mistrzostwa Europy FIA strefy Europy Centralnej) odbywają się 7 i 8 Runda GSMP.

Na legendarny Jankov Vrsok podjeżdżały także auta i bolidy historyczne.

Do porannych podjazdów treningowych przystąpiło 100 zawodników, w tym 40 Polaków. Poza przelotnym deszczem panowała piękna, upalna pogoda. Treningi przebiegały bez zaskoczeń: najszybciej jeździli jeżdżący Skodami Fabiami Słowacy: Igor Drotar i Veroslav Cvrček, w czołówce dojeżdżali także Andrzej Szepieniec, Szymon Łukaszczyk i Paweł Rzadkosz, który po starcie w Limanowej wypożyczonym w Czechach bolidzie Lola, tym razem przesiadł się do królującej w wyścigach górskich Normy.

Na kłopoty techniczne z silnikiem narzekał Dubai (Mitsubishi Lancer Bergmonster), podjazdu treningowego po awarii wspomagania układu kierowniczego nie ukończył Waldemar Kluza (Skoda Fabia).

Początek podjazdów wyścigowych 7 Rundy GSMP to dwa pierwsze miejsca kierowców używających Skody Fabii. Na pierwszym miejscu zameldował się Igor Drotar, który był szybszy od Waldemara Kluzy o 1,2 sekundy, trzeci swoją Normą dojechał Paweł Rzadkosz, Cvrček pobił swój własny rekord trasy dla aut „z dachem”, pokonując liczącą 3700 m trasę w 1:48,072.

Drugi podjazd wyścigowy to dłuższe przerwy spowodowane kilkoma kolizjami. W grupie N rundę wygrał Konrad Biela, w Grupie A najszybszy okazał się Szymon Piękoś, który wyprzedził Romana Barana i Roberta Sługockiego (wszyscy jechali Mitsubishi Lancerami).

W czołówce rundy wśród wszystkich kierowców znów najszybciej pojechał Cvrček, wyprzedzając Łukaszczyka, Kluzę i Drotara. Ponieważ Czech nie punktował w GSMP, ostatecznie w klasyfikacji generalnej 7 Rundy GSMP zwyciężył Igor Drotar (3:43,442), drugi był Szymon Łukaszczyk (3:44,166) na miejscu trzecim sklasyfikowano Waldemara Kluzę (3:44,465).

A/PL znów padło łupem Jacka Madziary, E0 należało do Pawła Frączka.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button