TRÓJMIASTO

Gdyński Jarmark Świąteczny 2021. Magiczne miasteczko czeka

Trójmiasto

Gdyński Jarmark Świąteczny zbliża się wielkimi krokami.

Już w sobotę, 4 grudnia plac Grunwaldzki zmieni się w magiczne, kolorowe miasteczko. Na najmłodszych będzie czekał gość specjalny – święty Mikołaj, a w muszli koncertowej pojawią się artyści z Młodzieżowego Domu Kultury i ze szkoły muzycznej. Z kolei dla dorosłych wizyta na jarmarku to znakomita okazja, aby skosztować świątecznych przysmaków i zrobić prezenty pod choinkę. Odwiedźmy gdyński jarmark i razem poczujmy magię nadchodzących świąt!

W grudniu większość z nas z utęsknieniem wyczekuje zbliżających się świąt. Już od soboty, 4 grudnia od godz. 12:00 ten czas umilą nam kolorowe, mieniące się światłami, przepięknie udekorowane i pachnące piernikiem stoiska Gdyńskiego Jarmarku Świątecznego. To magiczne miasteczko powstanie na placu Grunwaldzkim u podnóża Kamiennej Góry – tuż przy Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym.

Tegoroczny Gdyński Jarmark Świąteczny potrwa od 4 do 30 grudnia. Będzie działać siedem dni w tygodniu:

  • od poniedziałku do czwartku w godz. 13:00-20:00,
  • w piątki w godz. 13:00-21:00,
  • w soboty w godz. 11:00-21:00,
  • w niedziele w godz. 11:00-20:00.

24 oraz 25 grudnia jarmark będzie nieczynny. Natomiast 26 grudnia gdynianie mogą go odwiedzić w godz. 12:00-21:00.

Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Będzie można ją poczuć dzięki efektownym iluminacjom oraz świątecznym dekoracjom. Pojawią się też specjalnie przygotowane bramy, które będą idealnym tłem do pamiątkowych zdjęć w świątecznym klimacie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich jest karuzela wiedeńska.

Jarmark świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i najważniejszy gość – święty Mikołaj. Na odwiedzających będzie czekać ponad 30 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. W szerokiej ofercie rękodzielniczej znajdą się m.in. makramy, ręcznie robiona biżuteria, stroiki, ceramika czy gotowe zestawy upominkowe.

Nie zabraknie także specjałów kulinarnych z różnych regionów Polski i świata. Będzie można skosztować lub zakupić m.in. pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. Na miejscu będą też dostępne rozgrzewające napoje: gorącą czekolada, herbata świąteczna oraz grzaniec.

Jeśli mowa o świętach, to nie można też zapomnieć o ulubionym gościu wszystkich dzieci. Święty Mikołaj zawita do Gdyni już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się u nas na dłużej. Codziennie między godz. 16:00 a 19:00 najmłodsi będą mogli z nim porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie zaaranżowanym pokoju w muszli koncertowej.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button