INNEWODNY

Gdynia Sailing Days. Nowy termin największej żeglarskiej imprezy w Polsce

Gdynia Sailing Days

Największa żeglarska impreza w Polsce, pierwotnie planowana na początek lipca, odbędzie się jeszcze w tym roku.

Gdynia Sailing Days – wydarzenie to rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa do 6 września.

Żeglarze mieli zapanować nad gdyńskim akwenem już na początku lipca, ale wstępne plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Gdynia Sailing Days zagości jednak w mieście jeszcze tego lata. Międzynarodowe grono żeglarzy będzie rywalizować w regatach od 17 sierpnia do 6 września tego roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizatorom udało się pogodzić terminy wszystkich regat wchodzących w program GSD.

– Jestem przekonany, że sierpniowo-wrześniowa odsłona Gdynia Sailing Days będzie równie udana jak poprzednie edycje. Mamy wystarczająco dużo czasu, aby zadbać o detale i przygotować bezpieczne wydarzenie dla pasjonatów żeglarstwa. Wszyscy jesteśmy głodni sportowych emocji, dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie regat – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

– Gdynia Sailing Days to bardzo duża impreza międzynarodowa. Przy organizacji musimy brać pod uwagę nie tylko sytuację w Polsce, ale też na świecie. Celem nadrzędnym jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom, trenerom, sędziom i innym uczestnikom imprezy. To nasza wizytówka i marka ceniona w żeglarskim świecie – mówił wcześniej Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zatoka przez trzy tygodnie zapełni się żaglówkami walczącymi m.in. o tytuł mistrza świata w klasie Micro, młodzieżowego mistrza świata w klasie 470 czy o mistrza Polski w klasach olimpijskich. Dodatkowo w Gdyni rozstrzygną się też losy mistrzostw Europy klasy Finn, a publiczność będzie mogła obserwować w akcji absolutną czołówkę żeglarzy.

Polski Związek Żeglarski i miasto Gdynia przy podejmowaniu decyzji dotyczących terminu Gdynia Sailing Days konsultowały się z międzynarodowymi i polskimi stowarzyszeniami, tak aby zapewnić uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki do regat.

Gdynia Sailing Days to największa impreza żeglarska w Polsce, która już na stałe wpisała się w letni kalendarz imprez Gdyni. Podczas regat na zatoce będzie można obejrzeć w akcji żeglarzy klas: Finn, Laser, Laser Radial, Laser 4.7, Optimist, Techno, L’Equipe, Cadet, RS:X, 29-er, 49er, 49erFX, 470, Skippi, Open Skiff, Nacra 17, Hobbie Cat 16, A-Class i Formula Open.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button