BIEGIINNEKOLARSTWOWODNY

Gdynia. Historyczny IRONMAN w Polsce

IRONMAN Gdynia

Już tylko godziny dzielą nas od historycznego wydarzenia – pierwszej w Polsce edycji legendarnego dystansu IRONMAN.

Ponad 700 triathlonistów z 33 krajów wystartuje w IRONMAN Gdynia. Zawodnicy, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie, będą mieli 16 godzin na pokonanie tego morderczego dystansu. W czwartek odbyła się oficjalna konferencja prasowa zapowiadająca zawody.

IRONMAN Gdynia to 3,8 km pływania w Morzu Bałtyckim, następnie 180 km etapu kolarskiego po malowniczej i pagórkowatej trasie na Kaszubach, a na koniec maraton, czyli bieg ulicami Gdyni o długości 42,2 kilometra. Meta, tradycyjnie już w przypadku zawodów triathlonowych w Gdyni, zlokalizowana będzie na Plaży Miejskiej. Na specjalnie przygotowanym dobiegu i trybunach kibice, do późnych godzin nocnych, będą więc mogli oklaskiwać śmiałków, którzy po przekroczeniu mety usłyszą charakterystyczny okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”.

– Gdynia kocha triathlon i kocha spełniać marzenia – powiedział Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Gdynia. – Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni, że pierwszy raz w historii triathlonu w Polsce, zawodnicy będą mogli się ścigać na pełnym dystansie IRONMAN. Bardzo dziękuję wszystkim osobom i partnerom, którzy są zaangażowani w przygotowanie tego wydarzenia – podsumował Michał Drelich.

To będzie już dziewiąta edycja zawodów triathlonowych w Gdyni, a siódma pod szyldem IRONMAN, ale pierwszy raz w historii, oprócz bardzo dobrze znanych zawodów IRONMAN 70.3 Gdynia, będzie również pełen dystans IRONMAN.

– Jesteśmy dumni, że pierwsza, historyczna edycja pełnego dystansu IRONMAN będzie miała miejsce właśnie w Gdyni – powiedział Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Gdynia to miasto otwarte, w którym staramy się, żeby każdy czuł się dobrze. W zawodach IRONMAN Gdynia startuje wielu zawodników z zagranicy. Z roku na rok liczba obcokrajowców rośnie, co pokazuje, że Gdynia jest dla wszystkich idealnym miejscem nie tylko do życia czy wypoczynku, ale też do rywalizacji sportowej – podsumował Bartosz Bartoszewicz.

W tegorocznej edycji Enea IRONMAN Gdynia wystartuje ponad 3500 uczestników. W najbliższych dniach Gdynia ponownie stanie się stolicą polskiego triathlonu.

The IRONMAN Group, właściciel marek IRONMAN, IRONMAN 70.3 oraz 5150 Triathlon Series, to największy operator masowych imprez sportowych na świecie, obsługujący rocznie ponad 1 mln uczestników imprez ze swojego globalnego portfolio. W 2021 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

– IRONMAN Gdynia – 8 sierpnia 2021;
– IRONMAN 70.3 Gdynia – 8 sierpnia 2021;
– IRONMAN 70.3 Warsaw – 5 września 2021;
– 5150 Warsaw – 5 września 2021.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button