TRÓJMIASTO

Gdański Sylwester 2018 w czterech dzielnicach. Czeka niesamowity pokaz laserowy

Gdański Sylwester 2018

W tym roku miejskie imprezy sylwestrowe odbywać się będą równocześnie w czterech dzielnicach: w Śródmieściu, Brzeźnie, na Chełmie i na Oruni.

Po raz pierwszy cztery sceny

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury w tym roku organizuje wyjątkowego Sylwestra. Otwierając się na mieszkańców całego Gdańska, rozszerzona została jego formuła. Będzie nie tylko koncert i zabawa w centrum, na Targu Węglowym, ale jeszcze w trzech innych miejscach. Zabawa odbywać się będzie równocześnie.

O nowej formule Gdańskiego Sylwestra mówiliśmy w programie Wszystkie Strony Miasta. Gościem była Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

– Gdańsk jest dosyć rozległym miastem. Niektórym ludziom sprawia to problem, żeby z odległych dzielnic, powiedzmy z Zaspy czy z Brzeźna dojechać na Targ Węglowy, więc wyszliśmy z pomysłem, żeby zorganizować cztery różne sylwestry. Właściwie to będzie jeden sylwester, ale w czterech różnych lokalizacjach. Będą cztery sceny, cztery różne nurty muzyczne, każda scena będzie inna – wyjaśniała Paulina Chełmińska.

Szczegółowy program koncertów sylwestrowych

Targ Węglowy

godz. 21.30 Dj Bezksywy
godz. 22.50 Brathanki
godz. 24.00 Pokaz laserowy

Jar Wilanowska / Chełm

godz. 21.30 Route 11
godz. 22.40 Łąki Łan

Molo w Brzeźnie

godz. 22.30 C-Bool

Park Oruński / Amfiteatr

Godz. 22.30 Czerwone Gitary

Pokaz laserowy i carillon

Mając na uwadze zdrowie wszystkich zwierząt Gdańsk rezygnuje z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Będzie natomiast niezwykły pokaz laserów. Nowy Rok powitamy też przy melodiach Carillonu, które punktualnie o północy zabrzmią nad Gdańskiem, dodatkowo będzie można usłyszeć je również na żywo z Ratusza Głównego oraz z wieży Kościoła Św. Katarzyny. Na tę okazję skomponowano specjalny utwór muzyczny.

– Będzie specjalnie skomponowana Fanfara Noworoczna, która opiera się na dźwiękach G, D, A czym nawiązuje do nazwy Gdańska. Warto jej posłuchać, to cos wyjątkowego – zachęca Paulina Chełmińska.

Specjalny autobus i telebim

Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w zabawie jednej nocy w kilku lokalizacjach. Podczas nocy sylwestrowej zostaną podstawione specjalny autobus, dzięki któremu będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami. Przejazd będzie bezpłatny.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button