Gangi w Polsce. Siedmiu przestępców Gruzinów trafiło do aresztu. Jeden z nich to „książę”

Największy w tym roku przymusowy powrót cudzoziemców drogą lotniczą

Policja, podczas szeroko zakrojonych działań operacyjnych, zatrzymała siedmiu Gruzinów, w tym osobę wysoko postawioną w ramach struktur gruzińskiej mafii.

O szczegółach poinformowali, podczas wspólnego briefingu, w piątek 16 maja br., rzecznik ministra spraw wewnętrznych i administracji, koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński oraz rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Przemysław Nowak.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji, w toku szeroko zakrojonych działań operacyjnych, zatrzymali 7 osób narodowości gruzińskiej, w wieku od 33 do 50 lat. 

Rzecznik prasowy ministra spraw wewnętrznych i administracji, koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński poinformował, że jeden z zatrzymanych włamał się, w kwietniu br., do samochodu przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Ukradł z auta broń oraz 46 sztuk amunicji. Mężczyzna został zatrzymany w ostatnich dniach w Warszawie.

Do pracy przystąpili policjanci ze śródmiejskiej komendy i to oni podjęli pierwsze czynności

– powiedział.

Podczas śledztwa trop zaprowadził funkcjonariuszy do willi jednorodzinnej we wsi Nowy Konik, w której znaleziono m.in. broń, amunicję, zagłuszarki służące do kradzieży samochodów, a także LSD. Zabezpieczono także siedem sztuk broni palnej.

Okazało się, że wśród zatrzymanych znajdują się osoby wysoko postawione w hierarchii gruzińskiej i rosyjskiej mafii.

Jedna z zatrzymanych osób to książę w hierarchii bandyckiej. To osoba bardzo niebezpieczna

– powiedział rzecznik Jacek Dobrzyński. 

Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej podkreślił, że zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Zachodzi wielkie prawdopodobieństwo, że zatrzymani usłyszą jeszcze inne zarzuty, a także, że usłyszą je jeszcze inne osoby

– zaznaczył prok. Przemysław Nowak.

Służby podległe MSWiA zwalczają zagraniczne gangi w Polsce

W środę, 14 maja br., Straż Graniczna zorganizowała, największy w tym roku, przymusowy powrót cudzoziemców drogą lotniczą. 41 obywateli Gruzji opuściło Polskę w wyniku operacji powrotowej przeprowadzonej przez Straż Graniczną przy współpracy z agencją Frontex.

Deportacje to jeden w elementów walki polskich służb z zagranicznymi gangami, które działają w naszym kraju. Od początku roku Polskę, przymusowo i dobrowolnie, opuściło ponad 3 tys. cudzoziemców, w tym prawie 600 obywateli Gruzji.

Największy w tym roku przymusowy powrót cudzoziemców drogą lotniczą

41 obywateli Gruzji przymusowo opuściło Polskę w wyniku operacji powrotowej przeprowadzonej 14 maja przez Straż Graniczną przy współpracy z agencją Frontex. Na pokładzie samolotu czarterowego z Radomia do Tbilisi znaleźli się cudzoziemcy, którzy stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Gruzini eskortowani byli przez funkcjonariuszy z pionu zabezpieczenia działań Straży Granicznej. Wśród obcokrajowców przymusowo zobowiązanych do powrotu ponad 20 stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Były to osoby z wyrokami za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, posiadanie narkotyków lub środków odurzających, kradzieże, bójki i pobicia oraz pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Pozostali cudzoziemcy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu, ponieważ przebywali bez wymaganych dokumentów lub środków finansowych, przekroczyli granicę wbrew przepisom i nie opuścili terytorium Polski po upływie dopuszczalnego okresu pobytu.Od początku roku Polskę przymusowo i dobrowolnie opuściło ponad 3 tys. cudzoziemców, w tym prawie 600 obywateli Gruzji.
Exit mobile version