Forum Ekonomiczne 2019. Premier Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy - "polskie Davos"

Drugi dzień XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy zakończyła uroczysta gala wręczenia nagród.

Jak co roku Rada Programowa Forum Ekonomicznego wyłoniła laureatów w czterech kategoriach. Nagrodami Rada Programowa FE honoruje wybitne osoby, firmy i instytucje z krajów Europy Środkowowschodniej.

– To zawsze bardzo ważny, emocjonujący moment Forum Ekonomicznego, kiedy w sposób szczególny możemy wyrazić uznanie dla tych, którzy w życiu gospodarczym, politycznym i społecznym Europy odegrali w ostatnim roku znaczącą rolę. Nagrodzeni to osoby i firmy, które wpłynęły na rzeczywistość, stając się liderami zmian, stanowiąc ważny i godny wzór do naśladowania. Gratuluję laureatom, do których w tym roku powędrują tytuły: Człowieka Roku, Firmy Roku, Nagroda Gospodarcza i Nagroda Specjalna – mówił marszałek Witold Kozłowski witając gości uroczystej gali rozdania nagród i gratulując laureatom.

W tym roku na scenie w Pijalni Głównej nagrody i wyróżnienia odbierali:

– premier Mateusz Morawiecki – Człowiek Roku 2018
– Bank PKO Bank Polski S. A. – Firma Roku 2018
– prof. Csaba G. Kiss – Nowa Kultura Nowej Europy
– Anna Rulkiewicz– Nagroda Specjalna Forum Ekonomicznego

„Patrząc na ewolucję polskiej gospodarki możemy mieć nadzieję, że za kilkanaście lat będziemy na poziomie rozwoju gospodarczego państwa Europy Zachodniej” – mówił szef rządu odbierając nagrodę podczas Gali Wręczenia Nagród „Człowiek Roku Forum Ekonomicznego”.

Wcześniej podczas spotkania z przedsiębiorcami podkreślił, że „Polska jest państwem, które ma ogromne perspektywy gospodarcze i znakomite perspektywy rozwoju”. Jak dodał „najlepszym miernikiem przyciągania biznesu są inwestycje, a według statystyk mamy 38-proc. wzrost”.

To już 29. edycja jednego z największych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Tegoroczne hasło to „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”. Forum to miejsce spotkań polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy dyskutują o kierunkach rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki.

Szef rządu przypomniał, że dług w walutach zagranicznych spadł poniżej 30 proc. „Jednocześnie też dług do PKB spadł w zeszłym roku poniżej 49 proc, a w tym roku ma szansę spaść poniżej 47 proc. do PKB”.
(KPRM,UMWM)

Exit mobile version