KONCERTY

Five Finger Death Punch z największą trasą koncertową po europejskich arenach

Five Finger Death Punch i goście

FIVE FINGER DEATH PUNCH ogłasza swoją największą trasę koncertową po europejskich arenach, która odbędzie się w styczniu i lutym 2020 r.

I to w imponującym towarzystwie: multiplatynowej legendy MEGADETH, która dołączy do składu jako gość specjalny. W roli supportu wystąpi zespół BAD WOLVES, rockowa sensacja z 2018 roku, którego trzy utwory zdobyły # 1 na listach przebojów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zespół przygotowuje się aktualnie do wydania drugiego albumu (25 października 2019 roku).

Gitarzysta Zoltan Bathory z zespołu FIVE FINGER DEATH PUNCH mówi o składzie trasy: „Skład jest potężny. Bad Wolves był przełomowym odkryciem ostatnich lat i z pewnością uda im się podgrzać atmosferę. Megadeth nie wymaga przedstawiania, są absolutnymi legendami. Wkład Dave’a Mustaine’a w ten gatunek jest nieoceniony. Uważam go za jednego z ojców założycieli nie tylko thrashu, ale i heavy metalu w ogóle, ponieważ jego riffy i gra na gitarze wpłynęły na wszystkich, którzy znaleźli się w promieniu eksplozji Megadeth… a to ogromny promień ”.

Dave Mustaine, wokalista MEGADETH, dodaje: „(…) Będziesz miał kłopoty, jeśli nie przyjdziesz na nasz koncert z Five Finger Death Punch na początku 2020 roku. Nie możesz tego przegapić. Do zobaczenia wkrótce!”

Trasa odwiedzi 14 krajów europejskich, rozpoczynając 20 stycznia w Hartwall Arenie w Helsinkach w Finlandii, a kończąc 20 lutego w Budapest Sportarena, na Węgrzech. Dzisiaj rozpoczyna się przedsprzedaż VIP. Ogólna sprzedaż rozpocznie o godzinie 9:00 w piątek, 13 września. Podczas tego wydarzenia, którego nie można przegapić, fani mogą spodziewać się zapełnionych aren.

Jednocześnie FIVE FINGER DEATH PUNCH ogłosiło dziś dwa koncerty w Rosji i jeden na Ukrainie bez udziału Megadeth i Bad Wolves.

TRASA 2020

** koncerty 5FDP bez Megadeth i Bad Wolves

1/14 – Kiev, UA // Palace Of Sports **

1/16 – Moscow, RU // Adrenaline Stadium **

1/18 – St. Petersburg, RU // A2 **

1/20 – Helsinki, FI // Hartwell Arena

1/22 – Stockholm, SE // Hovet

1/23 – Oslo, NO // Spektrum

1/24 – Copenhagen, DK // Royal Arena

1/26 – Amsterdam, HL // AFAS Live

1/28 – Paris, FR // Zenith

1/30 – Cardiff, UK // Cardiff Arena

1/31 – London, UK // Wembley Arena

2/3 – Berlin, DE // Max-Schmeling Halle

2/4 – Hamburg, DE // Sporthalle

2/6 – Frankfurt, DE // Festhalle

2/8 – Oberhausen, DE // Koenig-Pilsener Arena

2/9 – Stuttgart, DE // Schleyerhalle

2/10 – Munich, DE // Olympiahalle

2/12 – Warsaw, Poland // Torwar

2/14 – Prague, CZ // Tipsport Arena

2/16 – Milan, IT // Alcatrazz

2/17 – Zurich, CH // Hallenstadion

2/19 – Vienna, AT // Stadthalle

2/20 – Budapest, HU // Budapest Sportarena

Pionierzy thrash metalu, MEGADETH, pojawili się na scenie w 1983 roku, praktycznie wymyślając gatunek czym zasłużyli sobie na miano jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych zespołów wszechczasów. W ciągu swojej znakomitej 36-letniej kariery zespół sprzedał ponad 38 milionów albumów na całym świecie, zdobył 6 platynowych płyt, 7 albumów które znalazły się w top 10 i zdobył liczne wyróżnienia, w tym 12 nominacji do GRAMMY® i nagrodę GRAMMY® w 2017 roku w kategorii „Best Metal Performance” za utwór tytułowy „Dystopia”. Zespół pracuje obecnie nad nowym albumem studyjnym, będącym kontynuacją uznanego przez krytyków i komercyjnie albumu Dystopia (2016).

BAD WOLVES okazały się bezprecedensowym globalnym odkryciem rockowym w 2018 roku po tym, jak ich debiutancki album Disobey (maj 2018) osiągnął 22 miejsce na liście Billboard Top 200, 2 miejsce na liście Hard Rock Chart, 4 miejsce na Rock i 8 na liście Top Current Albums Chart. Ich przełomowy singiel „Zombie” zdobył platynę w Stanach Zjednoczonych i Szwecji, podwójną platynę w Kanadzie, złoto w Australii i IMPALA Diamond w Europie. Utwór ten znalazł się na szczycie list przebojów na całym świecie, w tym w zestawieniach ogólnych iTunes i rockowych w USA, na liście Billboard Mainstream Rock Songs, w Spotify na Global Viral 50, a także przez trzy tygodnie znajdował się na szczycie listy radiowej Active Rock. Album przyniósł również kolejne hity “Hear Me Now” i “Remember When”, które zdobyły 1. miejsce w Active Radio. BAD WOLVES starają się utrzymać ten impet dzięki swojemu drugiemu albumowi N.A.T.I.O.N (wydanie 25 października 2019 r. ale dostępny już w przedsprzedaży). Fani mieli już okazję poczuć przedsmak nowego albumu, pod postacią melodyjnego hymnu rockowego „Killing Me Slowly” i cięższego, opartego na riffach utworu „I’ll Be There”, dostępnych teraz na wszystkich platformach cyfrowych.

FIVE FINGER DEATH PUNCH znajdują się w czołówce na arenie międzynarodowej, 4x platyna, 6x złoto – rekordowe sprzedaże we współczesnym świecie rocka i metalu. Przekroczyli 3 miliardy streamów i nadal biją rekordy na całym świecie.

Zespół ma na koncie 24 single, które znalazły się w top 10 na listach przebojów w ciągu ostatnich kilku lat i ich kariera nie zwalnia tempa. 2018 był kolejnym niesamowitym rokiem dla FIVE FINGER DEATH PUNCH, który uzyskał tytuł najpopularniejszego artysty w rockowych stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych w raportach radiowych na koniec roku. Grupa, którą Billboard określił jako „zrewitalizowany zespół o odnowionym fokusie”, wydała siódmy album studyjny AND JUSTICE FOR NONE, który zadebiutował na 4. miejscu w rankingu Top 200 Chart i został okrzyknięty przez KERRANG! jako „… album, który dostarcza wszystko co powinien zawierać nowoczesny, metalowy album”. I AND JUSTICE FOR NONE wygenerował 225 milionów streamów na żądanie, ponad 360000 sprzedaży cyfrowych utworów i stał się najlepiej sprzedającym się albumem Hard Rock/Heavy Metal z 2018 r w Stanach Zjednoczonych. To oznaczało wydanie piątego z rzędu albumu, który znalazł się w Top 5. Album osiągnął również pozycję #1 na czterech innych listach przebojów, w tym: Top Digital Albums, Top Rock Albums i Top Hard Music Albums. W ramach letniej i jesiennej trasy koncertowej 2018 zespół przekazał na cele charytatywne ponad 250 000 USD.

Ósmy studyjny album FIVE FINGER DEATH PUNCH zostanie wydanych zimą 2020 roku.

FIVE FINGER DEATH PUNCH

OGŁASZA ZIMOWĄ EUROPEJSKĄ TRASĘ KONCERTOWĄ 2020

12 LUTEGO 2020, COS TORWAR, WARSZAWA

NAJWIĘKSZA TRASA KONCERTOWA Z GOŚCIEM SPECJALNYM

MEGADETH

ODWIEDZI 14 KRAJÓW, W TYM WIELKĄ BRYTANIĘ, NIEMCY, SKANDYNAWIĘ I WIĘCEJ.

JAKO SUPPORT WYSTĄPI ZESPÓŁ BAD WOLVES

Bilety w ogólnej sprzedaży dostępne od 13 września od 9:00.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button