MOTOSPORT

Finałowa runda TAURON Speedway Euro Championship – ciekawostki i informacje

TAURON Speedway Euro Championship

Finałowa runda TAURON Speedway Euro Championship zostanie rozegrana 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Przez rok, jeden z zawodników będzie mógł nazywać się Indywidualnym Mistrzem Europy. O tym, kto nim zostanie, zadecyduje wielki finał na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Na kanale LetsMakeSpeedway dostępne będą relacje na żywo ze studia przedmeczowego przed finałem TAURON Speedway Euro Championship.

Od Gniezna, przez Güstrow i Daugavpils aż do Chorzowa. Cztery zróżnicowane tory, cztery zupełnie niepodobne do siebie miasta. To właśnie w tych szczególnych dla żużla miejscach, najlepsi zawodnicy w Europie mierzyli się ze sobą, by wyłonić najszybszego w tym roku. Kandydatów to tytułu było 15, zwycięzcą zostanie tylko jeden.

Tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy jest szczególny z wielu powodów. Jednym z nich jest stawka zawodników – niezwykle wyrównana. To już reguła w cyklu TAURON SEC, że kwestia tytułu rozstrzyga się w ostatnich wyścigach. W Chorzowie, będziemy świadkami walk o każdy z medali oraz o pozostanie w zmaganiach na przyszły rok.
Na szczycie tabeli widnieje nazwisko Leona Madsena. Duńczyk jest w trakcie najlepszego sezonu w karierze, a tytuł Indywidualnego Mistrza Europy byłby doskonałym podsumowaniem tego roku. Cztery punkty przewagi w klasyfikacji przejściowej cyklu nad Jarosławem Hampelem to dużo i mało. Strata nie do odrobienia podczas jednego wyścigu, jednak do zawodów w Daugavpils Madsen przystępował z trzypunktową startą, a zakończył je z czteroma „oczkami” przewagi. Obecna forma duńskiego zawodnika pozwala wierzyć, że to właśnie on wzniesie ku górze 17-kilogramowy puchar za zwycięstwo.

Za plecami Madsena znajduje się kolejna z wielkich postaci. Dwa tytułu indywidualnego wicemistrza świata na żużlu nie wzięły się znikąd. Jarosław Hampel znakomicie otworzył cykl TAURON SEC. 17 punktów zdobytych w Gnieźnie sprawiło, że pomimo słabszego występu w Güstrow, „Mały” wciąż był liderem cyklu. Wydawało się, że w Daugavpils reprezentant Polski wróci na właściwe tory. Zmagania na Łotwie zaczął świetnie, jednak dwa defekty pozbawiły go szans na udział w wyścigu finałowym. Co więcej, Hampel stracił swoją przewagę nad Madsenem. W Chorzowie presja trybun będzie ogromna. Kibice, którzy zapełnią Stadion Śląski, z pewnością będą oczekiwać, że to właśnie Polak stanie na najwyższym stopniu na podium. Hampel musi gonić, ale musi się także oglądać za plecy.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji przejściowej jest Robert Lambert. Pierwsza runda w Gnieźnie przekłamała rzeczywistość. Brytyjczyk nie mógł złapać odpowiedniego rytmu i z pierwszej stolicy Polski wyjechał z zaledwie sześcioma punktami na koncie. W Güstrow i Daugavpils „Ruthless” był rzeczywiście bezwzględny. Wielki triumf na trudnym, technicznym torze w Niemczech oraz podium na Łotwie sprawiły, że przed finałową rundą w Chorzowie, akcje Lamberta stawiane są wyżej niż te Hampela. Brytyjczyk nie stawia przed sobą konkretnych celów na sobotnie zawody, jednak każdy zdaje sobie sprawę, że triumf Lamberta w tej imprezie nie byłby zaskoczeniem.
Tuż za plecami wspomnianej trójki plasuje się Emil Sayfutdinov. Po nieudanej rundzie w Gnieźnie, Rosjanin musiał gonić resztę stawki i po rundzie w Daugavpils, można powiedzieć, że jest już bardzo blisko. Przed zawodami w Chorzowie, dwukrotny Indywidualny Mistrz Europy ma jeden cel – medal. Jeśli cel zrealizuje, zostanie liderem wszechczasów pod względem zdobytych medali w zmaganiach o tytuł najlepszego żużlowca w Europie.

Poza zmaganiami wyżej wymienionej czwórki, która powalczy o najwyższe laury, kibiców czeka niezwykle zacięta batalia o miejsca w przyszłorocznej serii Indywidualnych Mistrzostw Europy. Na dwa „sloty” mamy aż sześciu kandydatów, a różnice punktowe, jakie ich dzielą, można zniwelować w trakcie jednego wyścigu. Póki co, najbliżej promocji do SEC 2019 są Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck. Obaj mogą walczyć o medale, obaj mogą „wypaść” z cyklu. Vaclav Milik czy Kai Huckenbeck tylko czekają, by „wskoczyć” na ich miejsce.

Kibiców czeka ogrom emocji, a doświadczą tego na niesamowitym obiekcie. „Kocioł Czarownic” – Stadion Śląski to kolebka polskiego sportu. W Chorzowie odbywały się finały imprez mistrzowskich w wielu dyscyplinach sportowych. Historyczne zwycięstwa polskich piłkarzy nad ZSRR czy Anglią oraz złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu, zdobyty właśnie tutaj przez Jerzego Szczakiela sprawiły, że atmosfera Stadionu Śląskiego jest niesamowita. Zmodernizowany obiekt nie ma wbudowanego toru żużlowego, więc takowy zbudowano. Kilkadziesiąt osób pod dowództwem Jacka Gajewskiego, od podstaw stworzyło tor, na którym – jak udowodnił mecz Polska vs Reszta Świata – z powodzeniem można się ścigać. Trzeba pamiętać również o tym, że mecz reprezentacyjny był spotkaniem towarzyskim, w sobotę, zawodnicy walczyć będą o pokaźne trofeum, medale oraz tytuł Indywidualnego Mistrza Europy.

W sobotę, 15 września około godziny 22:30 będziemy świadkami 352 okrążenia cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2018. Liczymy, że kibice, którzy zasiądą na trybunach, jak i Ci, którzy zasiądą przed telewizorami, zobaczą wspaniałe zawody. Mamy nadzieję, że tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Europy zapewniły Państwu odpowiednią ilość wrażeń, a ostateczne rozstrzygnięcia TAURON Speedway Euro Championship 2018 poznamy na 704 wirażu zmagań.

Pierwsze takie zawody – sztuczna nawierzchnia

Ostatnia runda cyklu Tauron SEC 2018 jest wyjątkowa z wielu powodów. Jednym z nich jest sztuczna nawierzchnia, na której będą się ścigać zawodnicy. Kto najlepiej sobie z tym poradzi i ile mijanek zobaczą kibice, którzy odwiedzą w sobotę Chorzów?

Wielki żużel wraca na Stadion Śląski. Piękny obiekt, znakomita obsada zawodników i gigantyczne emocje w kwestii końcowego układu w klasyfikacji generalnej. No i na dodatek nutka tajemnicy, bo przecież nikt tego toru tak naprawdę nie zna. Ekspert stacji nc+ Wojciech Dankiewicz uważa, że to jeszcze doda pikanterii całemu widowisku.

– Mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją. Raz, że poznamy tego dnia mistrza Europy, ale też przekonamy się w jakiej formie są zawodnicy, którzy po raz pierwszy pojadą na tym torze. Nie ma żadnych notatek, jedynie informacje po meczu reprezentacji Polski. Wszyscy muszą się wspiąć na wyżyny, żeby umieć odpowiednio zareagować na coś nowego. Jestem bardzo ciekaw jakie wnioski wyciągną i jak ten tor będzie się zmieniał w przeciągu trwania zawodów. Odpowiednie reakcje mogą być kluczem do zwycięstwa – przekonuje Wojciech Dankiewicz.

Każdy punkt zdobyty w sobotę może być na wagę złota – dosłownie. O najcenniejszy krążek najprawdopodobniej powalczą Leon Madsen, Jarosław Hampel i Robert Lambert. Czy któryś z nich wygra czwartą rundę? A może objawi się bohater z drugiego planu? Z pewnością warto przyjść na piękny Stadion Śląski i przekonać się na własne oczy.

Walka nie tylko o medale!

Gdy spojrzymy w klasyfikację generalną to widzimy, że ciekawa rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o medale i kolejność na podium.

Wielu ekspertów patrzy i analizuje szanse Jarosława Hampela na dogonienie Leona Madsena. Z tyłu głowy gdzieś jest jeszcze Robert Lambert, który także nie składa broni w walce o najwyższe laury w cyklu Tauron SEC 2018. Nic lepszego nie mogło się przydarzyć ostatniej rundzie niż taki ścisk – również na dalszych pozycjach.

– Jest mnóstwo zawodników, którzy będą walczyć o utrzymanie. To kolejna ciekawa sprawa. Tak naprawdę aż do ósmego Kaia Huckenbecka lub nawet Petera Kildemanda, który ma dwadzieścia pięć punktów na koncie będzie trwać walka o pozostanie w cyklu. Miejsc jest tylko sześć, a chętnych więcej. Będzie niezła młócka! Nie jest powiedziane, że któryś z nich nie wzniesie się na wyżyny i może nawet wskoczyć na podium. Taki Emil Sajftudinow do trzeciej pozycji Roberta Lamberta traci tylko trzy punkty. Zapowiada się świetny turniej – przekonuje ekspert nc+, Wojciech Dankiewicz.

W wymienionej grupie zawodników, walczących o pozostanie w cyklu są jeszcze Mikkel Michelsen, Antonio Lindbaeck i Vaclav Milik. Kto wie, może to któryś z nich utrze nosa faworytom? Jedno jest pewne – to będzie piękne zwieńczenie bardzo emocjonującego cyklu Tauron SEC 2018. Nowy Stadion Śląski potrzebował właśnie takiego turnieju!

Czy na Śląskim usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego?

Finał TAURON Speedway Euro Championship zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę 15 września poznamy nowego Indywidualnego Mistrza Europy. Areną zmagań będzie legendarny Stadion Śląski, który po wielu latach przerwy wraca do żużlowego kalendarza. Czy kibicom będzie dane usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego?

Stadion Śląski przepełniony jest legendą polskiego i światowego sportu. Wystarczy wspomnieć rozgrywane tu zawody piłkarskie czy lekkoatletyczne. W przeszłości swoje miejsce znalazł tu też speedway. W Chorzowie cztery razy rozgrywano finał Indywidualnych Mistrzostw Świata. Z obcokrajowców, na najwyższym stopniu podium stawali Peter Collins (1976), Ivan Mauger (1979) i Hans Nielsen (1986). Dwukrotnie odbyły się tu finały Mistrzostwa Świata Par. Po złoto sięgali Brytyjczycy (1978) i Amerykanie (1981). Poza tym w 1974 roku w Chorzowie zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Świata, które zakończyły się zwycięstwem Brytyjczyków. Stadion Śląski gościł też dwie rundy Grand Prix Europy, wygrane przez Nickiego Pedersena (2002) i Tony’ego Rickardssona (2003).

Na Stadionie Śląskim nie obyło się bez sukcesów Polaków. W 1979 roku Zenon Plech sięgnął po Wicemistrzostwo Świata, po tym jak sześć lat wcześniej stanął na najniższym stopniu podium. Poza tym w latach 1974 i 1981 biało-czerwoni świętowali brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Świata Par. Co prawda sukcesy nie sypały się jak z rękawa i nie towarzyszyły każdej chorzowskiej imprezie, ale miały wyjątkowy charakter.

W tym roku na Stadionie Śląskim ponownie będzie pisać się historia. Odnowiony obiekt od samego początku budził żużlowe zainteresowanie i rozpalał zmysły sympatyków czarnego sportu. Ostatecznie „Kocioł Czarownic” znalazł się w kalendarzu Indywidualnych Mistrzostw Europy. To absolutny debiut dla organizatorów tego cyklu. Ogrom pracy i przygotowań ma przełożyć się na doskonałe widowisko, okraszone niezwykłą oprawą i stawką najlepszych zawodników Starego Kontynentu.
Polscy kibice mają nadzieję, że główne role w chorzowskim spektaklu odegrają biało-czerwoni i nawiążą tym samym do wcześniejszych sukcesów swoich rodaków na Stadionie Śląskim. Jarosław Hampel wciąż walczy o złoto Indywidualnych Mistrzostw Europy.

– Jarek Hampel z pewnością podejdzie do tematu ambicjonalnie, bo po trudnym dla siebie okresie chciałby nakarmić swoje sportowe ego, udowodnić coś sobie samemu. Może będzie to tylko i wyłącznie jego wieczór, a może po prostu Madsen zapewni sobie tytuł wcześniej i nie starczy mu motywacji do ostatniego wyścigu, na czym skorzysta ktoś inny – mówi Wojciech Koerber, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

– Jeśli chodzi o pozostałych biało-czerwonych, wszystkiego można się spodziewać po Worynie, a na pewno ambicji. Kasprzak i Pawlicki? Pytanie, czy na tak pięknym obiekcie i przed tak liczną publiką również dadzą się ponieść, zapomną o ważnych potyczkach ligowych i położą na torze swoje serca – zastanawia się Koerber.
Szanse są. Rodzi się pytanie czy Polaków rzeczywiście stać na zapewnienie Mazurka Dąbrowskiego na Stadionie Śląskim?

– Czy usłyszymy Mazurka, to zależy tylko od nas. Polaków będzie na Śląskim tylu, że wystarczy znaleźć jakiegoś wodzireja, który hymn zaintonuje i porwie rodaków… A poważnie rzecz biorąc – wolałbym żeby Mazurka puszczali organizatorzy oficjalnym kanałem i za sprawą któregoś z naszych reprezentantów – podsumowuje Wojciech Koerber.

Miasteczko KIBICA

Zanim taśma pierwszego biegu pójdzie w górę, zapraszamy
do miasteczka kibica, gdzie już od godziny 17:00 organizatorzy przygotowali dla fanów „czarnego sportu” wiele niespodzianek.
Dla łowców autografów i popularnych selfie zostaną zorganizowane aż dwa spotkania z zawodnikami i pięknymi ambasadorkami cyklu TAURON SEC. Zdjęcia z SEC Girls można będzie robić sobie w miasteczku już od godziny 18:00. Pierwsza sesja odbędzie się zaś o godzinie 18:20 w namiocie firmy TAURON. Atrakcje jednak nie kończą się na wizycie żużlowców. Chcesz zasmakować żużla i poczuć się jak zawodnik na torze? W strefie TAURON będziesz miał możliwość skorzystania z symulatorów żużlowych. A jeśli chcesz wyróżnić się na stadionie i okazać wsparcie ulubionym zawodnikom, zajrzyj tam na malowanie twarzy.
Sponsor tytularny cyklu przygotował również, specjalny Grzewobus – potężny pojazd, w którym można dowiedzieć się więcej na temat energii.
Na drugą sesję autografową zapraszamy do namiotu firmy forBet, na godzinę 18:40. Jednak warto pojawić się tam wcześniej. Czekają na Ciebie konkursy z nagrodami – naprawdę warto, ponieważ są nimi m.in. plastrony uczestników cyklu TAURON SEC. Nie zabraknie także możliwości grania w piłkarzyki oraz na konsoli, w gry takie jak: FIFA czy Fight Night/NBA.
Specjalnie oznaczona bramka do piłki nożnej będzie celem każdego, kto będzie chciał się sprawdzić w tym jakże ciekawym zadaniu. Na pewno nie będzie tam cicho, bo w dodatku strefę firmy forBet poprowadzi DJ.
Chcesz zasiąść w prawdziwym samochodzie wyścigowym? Będzie taka możliwość – zapraszamy do namiotu ProfiAuto. Firma prowadzi również kampanię informacyjną o bezpieczeństwie na drogach, dlatego przyjdź dowiedzieć się o tym więcej, dla dobra swojego otoczenia. Na dzieci będą czekały drobne upominki – odblaski.
Poczta Polska zapewni wyjątkowe i niepowtarzalne pamiątki z tego wydarzenia. Na ich stoisku znajdą się dedykowane znaczki oraz pocztówki TAURON SEC.
Firma Ngine zadba o kibiców spragnionych nie tylko żużlowych emocji. Kiedy zabraknie Ci energii lub poczujesz się spragniony, zajrzyj do Ngine, znajdziesz tam hostessy rozdające napoje energetyczne.

Będzie na Ciebie czekał motocykl Szymona Woźniaka, na którym będziesz mógł wczuć się w rolę żużlowca. Strój zawodnika da możliwość przyjrzenia się z bliska temu, co zabezpiecza sportowców „czarnego sportu” podczas tak niebezpiecznej jazdy. Kolejne atrakcje to samochód prezentacyjny demo car oraz symulator zmiany kół. Podczas gdy dorośli będą sprawdzać się w roli mechanika, małe dzieci otrzymają słodki poczęstunek. Gwoździem programu na tym interesującym stoisku będzie występ gwiazdy – Darka Stolarza.

Nie masz jeszcze biletu na to wyjątkowe wydarzenie?

Sprzedaż biletów będzie również prowadzona w dniu zawodów już od godziny 10 w kasach stadionowych.
Kategorie oraz ceny biletów na Żużel na Śląskim:
Kategoria I – od 19 PLN
Kategoria II – od 39 PLN
Kategoria III – od 59 PLN
Kategoria IV – od 79 PLN
Kategoria V – od 99 PLN
Kategoria VI – od 599 PLN
Program zawodów – 15 PLN

Lista startowa na finał cyklu TAURON Speedway Euro Championship:

1. Andreas Jonsson #100 
2. Kai Huckenbeck #744
3. Andzejs Lebedevs #129
4. Leon Madsen #66
5. Emil Sayfutdinov #89
6. Antonio Lindbaeck #85
7. Vaclav Milik #225
8. Josef Franc #444
9. Andrey Kudryashov #91 10. Mikkel Michelsen #155
11. Robert Lambert #505
12. Jarosław Hampel #33
13. Piotr Pawlicki #777
14. Kacper Woryna #16
15. Krzysztof Kasprzak #507
16. Peter Kildemand #25.

Rezerwowymi będą Rafał Karczmarz oraz Jakub Miśkowiak.

Informator KIBICA

O której godzinie mogę wejść na stadion?
Organizator sugeruje przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy stadionu zostaną otwarte dla widzów już od godziny 17. W oczekiwaniu na mecz widzowie będą mogli odwiedzić strefę kibica, a także zjeść posiłek w jednym z wielu punktów gastronomicznych. Osoby wybierające się na mecz powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia drogowe / korki drogowe w aglomeracji śląskiej.

Którymi bramami mogę wejść na stadion?
W celu sprawnego wejścia na stadion należy kierować się do bramy wskazanej na bilecie. W przypadku problemów ze skanowaniem biletu należy skorzystać z pomocy stewardów, a w ostateczności udać
się do punktu obsługi klienta w pobliżu bramy 4.

Jak dotrę na stadion?
Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, jednak bilet należy zakupić w internecie przed przyjazdem. Wjazdówkę można nabyć tutaj -> https://sklep.ebilet.pl/125819314589663235
KZK GOP zorganizuje dla Państwa dodatkową komunikację publiczną. W komunikacji tramwajowej będzie to linia nr 0, która będzie kursować na trasie Katowice Pl. Wolności-Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia.
Komunikacja tramwajowa:
– uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 0, która kursować będzie na trasie „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic, oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA),
– dla linii tramwajowych nr 6 i 19 wprowadzone zostanie uruchomienie dodatkowych kursów oraz zwiększenie pojemności taboru,
– dla linii tramwajowej nr 11 wprowadzone zostanie zwiększenie pojemności taboru.
Komunikacja autobusowa:
– dla linii autobusowych nr: 820, 830 i 840 w od godziny 12:00 w dniu 15.09.2018 r. do godziny 1:00 dniu 16.09.2018 r. obowiązywać będzie obsługa przystanku Chorzów AKS wraz uruchomieniem dodatkowych kursów,
– dla linii autobusowych nr: 7, 7N, 23, 109, 673, 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie tras objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”

Bilet
Sprzedaż biletów na finał Tauron Speedway Euro Championship i prowadzona jest na stronie internetowej Ebilet.pl oraz www.zuzelnaslaskim.pl (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-speedway/)
Firma One Sport nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nabywania biletów za pośrednictwem podmiotów trzecich, nieposiadających praw do sprzedaży i dystrybucji biletów w imieniu One Sport. Stewardzi będą sprawdzali zgodność dokumentu tożsamości z danymi wydrukowanymi na bilecie. Przechowuj swój bilet w bezpiecznym miejscu. Utracone, zniszczone lub skradzione bilety nie będą wydawane ponownie. Twój bilet może być sprawdzony wielokrotnie podczas Twojego pobytu na stadionie, dlatego trzymaj go cały czas przy sobie do samego końca imprezy. Jeśli nie możesz odnaleźć swojego siedzenia w sektorze, nie wahaj się skorzystać z pomocy stewardów. W trakcie meczu zajmij swoje miejsce na trybunach. Nie stawaj na promenadzie, schodach lub w przejściach. Stewardzi będą zwracali na to szczególną uwagę.

Programy

Programy zawodów będą dostępne od czwartku w Punkcie informacyjnym przy bramie nr 4, a w dniu zawodów we wszystkich kasach Stadionu Śląskiego. Kibice, którzy zakupili voucher na program, na stronie (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-speedway/), mogą go odebrać w dniu zawodów od godziny 10:00 w Punkcie Informacyjnym znajdującym się przy bramie nr 4.

Czy będą sprzedawane bilety na stadionie w dniu meczu?
Tak, sprzedaż biletów będzie odbywała się przez internet oraz we wszystkich kasach biletowych
od godziny 10. Pamiętaj, że przechodząc przez którąkolwiek ze stref kontroli i następnie wychodząc
nie będziesz uprawniony do powrotu. Prosimy mieć na uwadze, że w celu uzyskania dostępu
na stadion, każdy widz, niezależnie od wieku, musi okazać ważny bilet. Personel pilnujący wejść może skontrolować zarówno kibiców oraz ich bagaż. Wszelkie podejrzane zachowania czy też pakunki pozostawione bez opieki należy niezwłocznie zgłaszać stewardom lub Policji. W przypadku ogłoszenia komunikatu o ewakuacji / zakończeniu imprezy, należy spokojnie udać się w stronę najbliższego dostępnego wyjścia. Należy wykonywać polecenia stewardów i spikera imprezy.

Kibice niepełnosprawni
Kibice poruszający się na wózkach inwalidzkich mogą dostać się na mecz przez każdą z bram. Osoby niepełnosprawne, które posiadają specjalną kartę parkingową dla swoich pojazdów mogą wjechać samochodem na parking P9. Wspomniane karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych wydawane
są bezpłatnie przez odpowiedni urząd. Podczas procesu zakupu odpowiedniego biletu. Wszyscy kibice w każdej sytuacji mogą zwrócić się o pomoc i asystę stewardów stadionowych.

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą?
Bilet i ważny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja szkolna, studencka).

Czy mogę zabrać ze sobą plecak lub inny bagaż?
Organizator stanowczo odradza zabierać ze sobą jakiekolwiek przedmioty (poza np. szalikiem, portfelem, kluczami, telefonem), a w szczególności przedmioty określone jako zabronione. Nie należy tym samym zabierać ze sobą toreb / walizek / plecaków, których sprawdzanie opóźnia wejście
na stadion.

Czy osoba niepełnoletnia potrzebuje opiekuna, aby wejść na mecz?
Tak, osoby do lat 16 mogą wejść na mecz tylko pod opieką osoby pełnoletniej.

Czy na teren stadionu będzie można wnieść jakiekolwiek napoje?
Nie. Zakup napojów będzie możliwy w licznych kioskach gastronomicznych. Płatność w kioskach gastronomicznych realizowana będzie przy użyciu gotówki oraz kart płatniczych.

Czy na teren stadionu można wnosić aparaty fotograficzne i kamery video?
Stewardzi mogą odmówić wniesienia na teren imprezy oraz zabronić używania w trakcie meczu profesjonalnej kamery video lub profesjonalnego aparatu fotograficznego. Dotyczy to wyłącznie wielkogabarytowych/ fotoreporterskich urządzeń rejestrujących dźwięk i/ lub obraz z długim, wymiennym obiektywem.

Dzieci
Dzieci do 7 roku życia na stadion wchodzą za darmo, jednak nie mają zagwarantowanego miejsca siedzącego. Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za dzieci oglądające mecz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button