Finał WOŚP 2022. Kwiat Jabłoni i LemON w Warszawie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Będzie to jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Muzycy z Kwiatu Jabłoni, niekwestionowani ulubieńcy bywalców Najpiękniejszego Festiwalu Świata, tym razem zaprezentują się na scenie warszawskiego Finału WOŚP.

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. “Niemożliwe” z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło “Mogło być nic” z 2021 roku zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym.

Muzycy tworzą pełne pozytywnej energii i ciepła kompozycje, które charakteryzuje typowa dla muzyki folkowej żywiołowość i dynamiczne rytmy. Artyści też chętnie eksperymentują z elementami muzyki rockowej i elektronicznej, łącząc dźwięki wibrujących strun mandoliny z brzmieniem pianina elektronicznego.

Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje (‘Niemożliwe”, “Wodymidaj”, “Wzięli zamknęli mi klub”, “Mogło być nic”, “Buka”) zdobyły uznanie i wielką popularność.

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali ponad 200 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival. Kolejne spotkanie z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata miało miejsce podczas Najpiękniejszej Domówki Świata w 2020 roku, z kolei zimą 2021 roku zespół zaprezentował się też na finałowym koncercie z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry w Warszawie. Koncert zespołu na scenie 30. Finału WOŚP będzie transmitowany w Internecie, na antenach telewizyjnych i radiowych.

Zbliżający 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tym razem rozbrzmi na rzecz okulistyki dziecięcej, a za zebrane pieniądze Fundacja zakupi sprzęt medyczny wysokiej klasy. Planowane jest też uruchomienie pierwszego w Polsce centrum szkoleniowego, gdzie lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

LemON na Finale WOŚP w Warszawie

Nietuzinkowe brzmienia, ciekawe aranżacje i teksty piosenek, które łatwo zapadają w pamięć – kapela LemON przyciąga na koncerty rzesze fanów, a ich teledyski w sieci osiągają milionowe pułapy obejrzeń. Tym razem kapela zaprezentuje się podczas finałowego koncertu w Warszawie.

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. „Tu” Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.

Utwory takie jak „Napraw”, „Nice”, „Jutro”, „Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów.Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Przystanek Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi artystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.

Exit mobile version