RÓŻNOŚCI

Finał Red Bull Enduro Liga. Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro – Hixpania: wyniki

Zawody Enduro

Alfredo Gomez zwycięża siódmą rundę Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro – Hixpania Hard Enduro!

Drugie miejsce zajmuje aktualny lider klasyfikacji generalnej – Billy Bolt. Podium zamyka Manuel Lettenbichler.

Hiszpański przystanek Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro (1-3 października) rozpoczął się od piątkowych klasyfikacji, które zwyciężył zawodnik Rockstar Energy Husqvarna Ractory Racing – Billy Bolt. Choć Brytyjczyk doskonale czuł się na torze endurocrossowym, tylko nieznacznie pokonał swojego rodaka Jonny’ego Walkera (Beta), który uplasował się na drugim miejscu ze startą nieco ponad ćwierć sekundy do Bolta. Trzecie miejsce zajął młody i utalentowany Dominik Olszowy (KTM), który w tym sezonie utrzymuje pewną pozycję wśród czołowych zawodników.

Dominik Olszowy – Hixpania Hard Enduro w Aguilar de Campoo (fot. pras.)

Sobotni Campoo X-Treme składał się łącznie z trzech okrążeń ogromnej, 54-kilometrowej trasy i stanowił wielkie wyzwanie zarówno pod względem umiejętności jak i kondycji. Bolt świetnie wykorzystał swoją pozycję startową wywalczoną poprzedniego dnia i pomimo chwilowej straty prowadzenia na rzecz Manuela Lettenbichlera (KTM) w połowie wyścigu ponownie wysunął się na prowadzenie wygrywając z przewagą zaledwie ośmiu sekund. Trzecie miejsce zajął Jonny Walker, tracąc do Bolta nieco ponad 12 minut. Lokalny zawodnik Alfredo Gomez (Husqvarna) był czwarty, wyprzedzając o 30 sekund Wade’a Younga (Sherco). Czołową dziesiątkę uzupełnili Michael Walkner (GASGAS), Mario Roman (Sherco), Dominik Olszowy oraz zawodnicy GASGAS – Travis Teasdale i Will Hoare.

W niedzielę nadszedł czas na główny punkt programu – wyścig The Lost Way, podczas którego 50 najlepszych zawodników zmierzyło się z trzygodzinną rywalizacją w stylu Le Mans. Bolt mimo dobrego startu nie utrzymał odpowiedniego rytmu oddając prowadzenie w ręce Gomeza. Hiszpan świetnie odnalazł się na technicznych skalistych podjazdach i stromych ścianach kamieniołomu, co zapewniło mu zasłużone zwycięstwo. Walka o kolejne miejsca rozegrała się między duetem Billy-Mani. Ostatecznie na drugiej pozycji zameldował się Bolt, który tym samym umocnił swoją pozycję lidera klasyfikacji generalnej przed finałową rundą sezonu. Lettenbichler przekroczył linię mety na trzeciej pozycji.

Wyniki Hixpania Hard Enduro:

1. Alfredo Gomez (Husqvarna) 2:35:49.125
2. Billy Bolt (Husqvarna) 2:37:04.784
3. Manuel Lettenbichler (KTM) 2:39:45.529
4. Mario Roman (Sherco) 2:45:59.409
5. Wade Young (Sherco) + 2 okrążenia
6. Michael Walkner (GASGAS) +3 okrążenia
7. Jonathan Richardson (Husqvarna) +4 okrążenia
8. Teodor Kabakchiev (Husqvarna) +4 okrążenia
9. Matthew Green (GASGAS) +4 okrążenia
10. Sonny Goggia (GASGAS) +4 okrążenia

Siedem intensywnych rund za nami, czas więc na wielki finał! Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro 2021 zakończą się ósmą i ostatnią rundą sezonu podczas niemieckiego Getzen Rodeo – 30 października.

Oskar Kaczmarczyk, Red Bull Enduro Liga 2020 (fot. Marcin Kin)

Finał Red Bull Enduro Liga

Po miesięcznych eliminacjach online, czas na ściganie koło w koło! Finał Red Bull Enduro Ligi odbędzie się 10 października w Dębskiej Woli. Zaproszenie do udziału w zawodach otrzymali riderzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w części internetowej. Zakwalifikowani uczestnicy powalczą o tytuł największego Enduro Kozaka w Polsce, a ich pierwszy przejazd wystartuje sam Tadeusz Błażusiak. Zawody w niedzielę 10 października będą otwarte dla publiczności.

  • W miesięcznych eliminacjach online uczestniczyło 183 riderów, przesyłając łącznie ponad 600 wideo – odpowiedzi na wyzwania rzucone przez Tadeusza Błażusiaka.
  • Finale na Żywo pojawi się 100 zawodników, którym udało się zaliczyć komplet 4 zadań w części internetowej. 
  • Pierwszy wyścig kwalifikacyjny o 10:00 wystartuje Tadeusz Błażusiak.
  • Finał na Żywo będzie otwarty dla publiczności. Wstęp bezpłatny, obowiązuje limit 500 miejsc.

Druga edycja Red Bull Enduro Ligi rozpoczęła się 1 września. W ramach części internetowej uczestnicy co tydzień dodawali nowe wideo na stronę projektu. Do zaliczenia były 4 zadania przygotowane przez Taddy’ego Błażusiaka: technika, szybkość, odwaga i zabawa. Po miesięcznych eliminacjach online, najwięcej punktów na koncie zgromadzili: Filip Więckowski (115 punktów), Przemek Kaczmarczyk (109 punktów) i Oskar Kaczmarczyk (105 punktów).

Poza liderami eliminacji, o Finał na Żywo walczyło dodatkowo aż 180 uczestników, którzy przesłali łącznie ponad 600 wideo zgłoszeń. Zaproszenie na tor w Dębskiej Woli otrzymali zawodnicy Red Bull Enduro Ligi, którym udało się zaliczyć komplet czterech zadań.

– Uważam, że Red Bull Enduro Liga to świetny sposób, żeby się rozwijać. W części internetowej widać było ogromny progres zawodników między pierwszą a ostatnią rundą. Teraz na Enduro Kozaków czeka na wyścig kwalifikacyjny i pucharowy format zawodów, więc na pewno będzie mnóstwo ciekawych pojedynków i masa emocji. Już nie mogę się doczekać! – mówi Tadeusz Błażusiak.

Zawody rozpoczną się w niedzielę 10 października o 10:00 i zakończą o 15:30. Wstęp na teren wydarzenia będzie bezpłatny i otwarty dla pierwszych 500 widzów.

Harmonogram zawodów:

• 10:00 – 11:30 Przejazd kwalifikacyjny wszystkich uczestników.
• 13:00 – 15:30 Wyścigi play-off zakwalifikowanych riderów
• 13:00 – 14:00 Wyścigi ćwierćfinałowe
• 14:00 – 14:30 Wyścigi półfinałowe
• 14:30 – 14:45 Wyścig ostatniej szansy
• 14:45 – 15:10 Finał

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button