KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Finał Eurowizji Junior 2021 już 19 grudnia. Z kim powalczy Sara James?

The Junior Eurovision Song Contest

Już w najbliższą niedzielę w Paryżu odbędzie się wielki finał Eurowizji Junior 2021.

Polskę będzie reprezentować Sara James, która już dotarła do stolicy Francji.

13-letnia artystka na eurowizyjnej scenie wystąpi z piosenką „Somebody”, która na oficjalnym kanale YouTube Konkursu przekroczyła dwa miliony wyświetleń.

Eurowizja Junior – Sara James (fot. TVP)

Przed swoją pierwszą podróżą do Paryża Sara James przyznała, że nie mogła się doczekać początku tej długo wyczekiwanej przygody. Na miejscu będzie ją wspierać fantastyczna delegacja, a szczęście spróbuje przynieść kostka szczęścia, którą Sara otrzymała od Igora Herbuta.

Mama nastolatki wyznała, że o wiele bardziej stresuje się najbliższymi dniami, niż jej córka. – Tak było przy wszystkich konkursach Saruni, gdzie ja byłam pełna obaw, jak to wszystko pójdzie, a ona wychodziła na scenę i rozwalała system.

Sara James i jej najbliżsi uważają, że są bardzo dobrze przygotowani do Konkursu Piosenki Eurowizja Junior 2021, ale są przy tym świadomi, że o sukces będzie bardzo trudno, bo wszyscy finaliści reprezentują niezwykle wysoki poziom.

Eurowizja Junior – Sara James (fot. TVP)

– Nastawiam się na dobrą przygodę i zabawę. Nie ważny jest wynik, ale to, by się dobrze bawić i poznać tych wszystkich ludzi. Roksi dała mi taką dobrą radę, żeby zawsze zostać sobą, by się nie zagubić w tym świecie – mówiła Sara James w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem.

Na paryskiej scenie u boku Sary James wystąpią tancerze ze szkoły Egurrola Dance Studio oraz Amelia Otremba, uczestniczka programu TVP1 „You Can Dance – Nowa Generacja”.

Warto pamiętać, że w Eurowizji Junior można głosować na reprezentantkę własnego kraju. – Pamiętajcie o tym kochani, że Polska może głosować na Polskę. Tak naprawdę mój los leży w waszych rękach, więc jeśli chcecie mi pomóc to głosujemy – prosiła artystka.

Eurowizja Junior – Sara James (fot. TVP)

Eurowizja Junior 2021: z kim zmierzy się Sara James?

Już 19 grudnia w Paryżu wielki koncert Eurowizji Junior 2021! Polskę reprezentować będzie Sara James z piosenką „Somebody”. Kogo jeszcze zobaczymy na scenie? Przedstawiamy wszystkich uczestników.

W tym roku w Eurowizji Junior bierze udział 19 państw. To o siedem więcej, niż przed rokiem, gdy z powodu pandemii kilka krajów postanowiło nie wysyłać swoich reprezentantów.

Pierwszy raz w historii konkursu zabraknie na nim Białorusi, ponieważ krajowy nadawca BTRC został wykluczony z EBU.

Poniżej prezentujemy pełną listę uczestników.

ALBANIA – Anna Gjebrea

Anna ma 12 lat i mieszka w Tiranie z rodzicami i żółwiem Tashą, a poza śpiewaniem gra na pianinie. Dziewczynka uwielbia oglądać programy talent show, takie jak Eurowizja Junior, czy „The Voice”.

Świat showbiznesu nie jest jej obcy, bo jej tata Ardit jest gospodarzem „E Diela Shqiptare” – bardzo popularnego w kraju programu telewizyjnego.

ARMENIA – Maléna

Malena ma 14 lat i pochodzi z Erywania. Miała reprezentować swój kraj już w zeszłym roku, ale Armenia wycofała się wtedy z konkursu.

Poza talentem wokalnym nastolatka ma też inny: jest też znakomitą wiolonczelistką. Wolny czas lubi spędzać w studiu nagrań. W Paryżu wykona utwór „Qami Qami”. Gdyby miała super moce, zmieniłaby siebie w… złotą rybkę!

AZERBEJDŻAN – Sona Azizova

Sona ma 12 lat i urodziła się w Baku. Jest jednak obieżyświatem, bo mieszkała już nie tylko w Azerbejdżanie, ale też w Rumunii i Serbii, gdzie reprezentowała swój kraj w licznych muzycznych konkursach.

Młoda Azerka lubi grać na pianinie, gimnastykę oraz… rękodzieło. Specjalizuje się m.in. w wytwarzaniu biżuterii z miedzi! Ma też pudla Choco. W Paryżu zaśpiewa utwór „One Of Those Days”.

BUŁGARIA – Denislava & Martin

Denislava i Martin pochodzą z Dobricza na północnym-wschodzie kraju. Śpiewają razem od ponad czterech lat, a występ na Eurowizji Junior od dawna był ich celem! Oboje śpiewają od piątego roku życia i brali udział w wielu muzycznych konkursach.

12-letnia Denislava kocha zwierzęta (ma kota Theo i psa Riko) i czas dzieli miedzy nimi, a dwunożnymi przyjaciółmi. 13-letni Martin też uwielbia zwierzęta, a sam jest prawdziwym molem książkowym. Oboje wykonają utwór „Voice Of Love”.

FRANCJA – Enzo

Enzo ma 13 lat i sam określa się jako fan Eurowizji na całe życie. Koncerty ogląda odkąd pamięta, a występ w Paryżu to spełnienie jego marzenia.

Nastolatek kiedyś pożyczył od brata gitarę i tak zaczęła się jego pasja. Sam montuje teledyski, które w sieci mają tysiące wyświetleń. W Eurowizji Junior zaśpiewa piosenkę „Tic Tac”.

GRUZJA – Niko Kajaia

Niko ma 10 lat, mieszka w Tbilisi, gdzie uczy się śpiewu, ogląda nałogowo kreskówki i poznaje tajniki rzeźbienia! Gdyby miał supermoce, to chętnie wykorzystałby je na opanowanie gruzińskiej gramatyki.

Niko uwielbia swojego chomika Mikiego, a gdy będzie mieć 20 lat chciałby być muzyczną gwiazdą, albo… prezydentem kraju! W Paryżu zaśpiewa utwór „Let’s Count The Smiles”.

NIEMCY – Pauline

Pauline to 12-latka z Koblencji na zachodzie kraju. W Paryżu wystąpi dzięki wygranej w programie „Wer Fährt nach Paris?”, gdzie urzekła widzów swoim głosem. Dziewczyna nie tylko śpiewa, ale też gra na perkusji i fortepianie. Muzyka sprawia, że czuje się wolna.

Wolny czas spędza m.in. na rysowaniu i rękodziele, a najlepszym prezentem, jaki dostała w życiu jest według niej perkusja. W przyszłości chce być nauczycielką muzyki. W finale zaśpiewa piosenkę „Imagine Us”.

IRLANDIA – Maiú Levi Lawlor

Maiú ma 14 lat. Pochodzi z Greystones, malowniczej nadmorskiej wioski, znanej jako „Ogród Irlandii”. Występy przed sporą publicznością nie są dla niego pierwszyzną. Zaśpiewał już m.in. w irlandzkim „Mam talent” oraz w niezwykle popularnym programie „Late Late Toy Show” – miał wtedy ledwie 10 lat.

Poza śpiewaniem chłopak lubi koszykówkę, grę na fortepianie i teatr młodzieżowy. Ma też pieska rasy cavachon o imieniu Casper. Gdyby mógł być superbohaterem byłby to Iron Man! W Paryżu zaśpiewa utwór „Saor (Disappear)”.

WŁOCHY – Elisabetta Lizza

Elisabetta to 12-latka z małego miasteczka Ardo, znanego we Włoszech jako „Franciacorta”, czyli „Mała Francja”. Ma już doświadczenie sceniczne, bo od trzech lat występuje w musicalach i konkursach muzycznych. Jej ulubieni artyści to Sam Smith, Bruno Mars i oczywiście Måneskin.

Nastolatka nie tylko śpiewa, ale też tańczy i znakomicie gra na pianinie, a od tej ostatniej czynności bardziej lubi tylko… włoską kuchnię. Ma też 10-letnią suczkę Mię. W Paryżu zaśpiewa utwór „Specchio (Mirror On The Wall)”

KAZACHSTAN – Alinur Khamzin & Beknur Zhanibekuly

Chyba w żadnym z krajów nie było takich emocji przy wyborze reprezentanta. Alinur i Beknur dostali tyle samo punktów w eliminacjach i był remis. Jury miało kłopot z ostatecznym wyborem więc zdecydowano, że chłopcy połączą siły.

Beknur ma 9 lat i urodził się we francuskim Strasburgu. Jest pilnym uczniem i uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych. Uwielbia geografię, matematykę i sztukę. No i rzecz jasna kocha muzykę!

Alinur jest dwa lata starszy. Pochodzi z Uralska, marzy o muzycznej karierze i brał już udział w kilku muzycznych konkursach. Lubi szachy, origami i… robotykę! Obaj zaśpiewają piosenkę „Ертегі әлемі (Fairy World)”.

MALTA – Ike & Kaya

Malta wystawiła w tym roku duet Ike & Kaya. Obije mają 11 lat. Ike Mizzi już od dwóch lat jest związany z przemysłem muzycznym i twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwszy. Wystąpił m.in. w teledysku znanego francuskiego muzyka o pseudonimie Keen’V.

Z kolei Kaya Gouder Curmi śpiewa od piątego roku życia. Można było ją zobaczyć m.in. na festiwalu San Remo Junior, gdzie wygrała swoją kategorię. Para wystąpiła razem w maltańskim „Mam talent”, gdzie zajęła 4. miejsce.

Co ciekawe Ike jest fanem Leo Messiego, a Kaya woli Cristiano Ronaldo. Oboje zaśpiewają utwór „My Home”.

HOLANDIA– Ayana

Ayana ma 14 lat i japońsko-brytyjskie korzenie. W Paryżu zaśpiewa piosenkę „Mata Sugu Aō Ne”, co oznacza „Kiedy cię znowu zobaczę”. Utwór opowiada o tęsknocie za bliskimi, co jest bliskie młodej wokalistce, bo z powodu pandemii od dawna nie widziała się z krewnymi z Japonii.

Występy sceniczne nie są obce 14-latce, która przez cztery lata występowała w zespole wokalno-tanecznym Kinderen voor Kinderen, a na jednym z koncertów był sam król Holandii Wilhelm-Aleksander. Ayana ma też żółwia o imieniu Man-Nen, co po japońsku znaczy… „dziesięć tysięcy lat”.

MACEDONIA PÓŁNOCNA – Dajte Muzika

Macedonia Północna zdecydowała się wysłać do Paryża zespół Dajte Muzika, składający się z czworga muzyków, którzy występują w popularnym telewizyjnym show pod tym samym tytułem. To jeden z najpopularniejszych i najdłużej emitowanych programów dla dzieci, który wykreował już wiele przebojów i młodych gwiazd.

Zespół tworzą dwie 12-letnie dziewczyny Kristina i Anastasija oraz dwóch chłopców – 13-letni Miha i rok młodszy Filip. Wszyscy razem postanowili wykonać razem piosenkę o problemach środowiska – „Green Forces”.

PORTUGALIA – Simão Oliveira

Simão pochodzi z Arouca niedaleko Porto i jest już znany portugalskiej publiczności, bo w wieku 14 lat wygrał ostatnio „The Voice Kids Portugal”. Ma nie tylko talent do śpiewania, ale jest też zdolnym klarnecistą, który gra w młodzieżowym zespole swojego miasta.

Śpiewa od czwartego roku życia i jest miłośnikiem fado, czyli melancholijnych pieśni wykonywanych przez jednego wokalistę przy akompaniamencie dwóch gitar. 14-latek zaśpiewa w Paryżu utwór „O Rapaz”.

ROSJA – Tanya Mezhentseva

Tanya ma 12 lat i jest rodowitą moskwiczanką. Eurowizja Junior to dla niej nie nowość, bo już raz wystąpiła w finale! W 2019 roku, podczas koncertu w Gliwicach, zajęła 13. miejsce w duecie z Denbierielem Oorżakiem.

Rosjanka nie tylko śpiewa, ale też tańczy, gra na fortepianie i uprawia… podniebną gimnastykę! Jest członkiem trupy cyrkowej ArtArea Projects. W domu ma zaś prawdziwe zoo: kota, dwa króliki, cztery psy, węża, jaszczurkę i rybki! Paryżu zaśpiewa utwór „Mon Ami”.

SERBIA – Jovana & Dunja

Serbię na Eurowizji Junior reprezentuje duet Jovana & Dunja. Jovana ma 10 lat i poza śpiewaniem tańczy i gra na fortepianie. Od najmłodszych lat występuje na konkursach muzycznych. Ma też pieska o imieniu Vanja.

Dunja to z kolei 11-latka, od zawsze kochająca muzykę, która niedawno wygrała szkolny konkurs muzyczny. Również ona ma zwierzaka, suczkę Lolę. Dla obydwu dziewczyn sportowym idolem jest tenisista Novak Djoković! W Paryżu zaśpiewają piosenkę „Oči Deteta (Children’s Eyes)”.

HISZPANIA – Levi Díaz

Levi to 13-latek z Barcelony i zwycięzca „The Voice Kids Spain”. Występ na Eurowizji Junior to spełnienie jego marzenia. Pasję do śpiewania odkrył dopiero kilka lat temu i najlepiej lubi pop.

Jego idolem jest Frank Sinatra i chciałby mieć taki głos, jak on. Słucha też Rosalii i Netty. Jest ponadto fanem warzyw, a jego superbohaterem jest… tata!. W Paryżu wykona utwór „Reír”.

UKRAINA – Olena Usenko

Olena ma 14 lat i mieszka w Białej Cerkwii, miasteczku położonym 80 km od Kijowa. W tym roku zaliczyła drugie podejście do Eurowizji Junior. W 2020 zajęła w krajowych eliminacjach drugie miejsce.

Oprócz śpiewania Ukrainka lubi malować i pisać wiersze, a jej ulubioną porą roku jest jesień. W Paryżu zaśpiewa piosenkę „Vazhil”, którą sama napisała. Jest ona wezwaniem do tego, aby żyć pełnią życia.
(TVP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button