PIŁKA NOŻNA

FIFA. Zmiany w turnieju piłkarskim na igrzyskach olimpijskich w Tokio

FIFA - Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020

Grupa robocza FIFA-Konfederacje, która została niedawno powołana przez Prezydium Rady FIFA zajęła się sprawą rozgrywek w związku z pandemią COVID-19.

Najważniejszą zmianą jest zwiększenie maksymalnego wieku zawodników, którzy wezmą udział w piłkarskim turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku. FIFA zgodziła się zachować pierwotne kryteria kwalifikacyjne dot. wieku z 2020 roku, tj. z 23 do 24 lat. Każda reprezentacja narodowa będzie mogła powołać po trzech starszych piłkarzy.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zdecydowała:

– W odniesieniu do męskiego kalendarza meczów międzynarodowych

  • Przełożenie wszystkich meczów międzynarodowych, które mają zostać rozegrane w czerwcu 2020 r.
  • Organizowanie dwustronnych dyskusji z konfederacjami na temat eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA w 2022 r. W tym momencie zmieniony harmonogram meczów uzależniony jest od zmiany w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.

– W sprawie kalendarza międzynarodowych meczów kobiet

  • Przełożenie wszystkich meczów międzynarodowych, które mają zostać rozegrane w czerwcu 2020 r.
  • Uwzględnienie nowych dat Olimpijskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w międzynarodowym kalendarzu meczów kobiet
  • Utworzenie podgrupy roboczej w międzynarodowym kalendarzu meczów kobiet, aby rozważyć potencjalne zmiany w kalendarzu i datach przełożonych turniejów finałowych FIFA.

Odnośnie zawodów FIFA:

  1. Odłożenie Mistrzostw Świata FIFA do lat 20 kobiet w Panamie / Kostaryka 2020 (pierwotnie zaplanowanych na sierpień / wrzesień 2020 r.) oraz Mistrzostw Świata FIFA do lat 17 kobiet w Indiach (pierwotnie zaplanowanych na listopad 2020 r.) zostaną określone nowe daty
  2. Decyzja dotycząca Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Futsal Litwa 2020 – zaplanowana na wrzesień 2020 r. – zostanie podjęta do końca kwietnia 2020 r. Terminy ewentualnego przesunięcia turnieju zostaną wtedy ogłoszone w oficjalnym komunikacie.

W związku z przełożonym Olimpijskim Turniejem Piłkarskim mężczyzn:

Zostaną zachowane pierwotnie przewidziane kryteria kwalifikacyjne (gracze urodzeni 01.01.1997 lub młodsi i trzech dodatkowych – starszych – graczy).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button