MOTOSPORT

FIA WEC 2023. 6-godzinny wyścig w Portimao. Robert Kubica trzeci w długodystansowych MŚ

Portimao - World Endurance Championship

Druga runda długodystansowych samochodowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship) odbyła się w Portugalii.

W 6-godzinnym wyścigu na Algarve International Circuit w Portimao Robert Kubica zajął trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej Hypercar wygrała załoga Toyoty (tak samo było w pierwszej rundzie na torze Sebring w USA – zwyciężyła tam inna ekipa tego zespołu) w składzie: Brendon Hartley, Sebastien Buemi i Ryo Hirakawa. Drudzy byli z Ferrari, a trzeci z Porsche.

Zespół WRT z Robertem Kubicą w klasie LMP2 uplasował się na ostatniej pozycji na podium.

W belgijskiej drużynie kierowali także Szwajcar Louis Deletraz oraz urodzony w Angoli Portugalczyk Rui Andrade.

W LMP2 triumfowały dwa zespoły United Autosports. Zaś polski team Inter Europol Competition w wyniku problemów z oponami był dopiero dziesiąty.

W 2023 roku długodystansowe mistrzostwa świata WEC podzielono na siedem rund. Przed nami jeszcze m.in. w czerwcu 24 Le Mans czy ostatni (4 listopada) ośmiogodzinny wyścig w Bahrajnie.