LOTNICZE NEWSY

Festiwal Filmowy Camerimage 2021. Gwiazdy lądowały w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Lotnisko w Bydgoszczy

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage co roku przyciąga na Kujawy i Pomorze mnóstwo gwiazd kinematografii – między innymi reżyserów, aktorów, scenarzystów, czy operatorów kamer.

Celebrytów na czerwonym dywanie nie zabrakło także podczas tegorocznej edycji, wszyscy bezpiecznie wylądowali w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Joel Coen – czterokrotny laureat Oscarów, Bruno Delbonnel – operator filmowy pracujący między innymi przy produkcji Harrego Pottera, Haley Bennett – aktorka znana m.in. z filmu „Dziewczyna z pociągu”, czy Tanya Lapointe i Denis Villeneuve – którzy wyreżyserowali kinowy hit tego roku „Diuna”. To tylko część z gwiazd, które w ostatnich dniach odwiedziły region, korzystając z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

– Festiwal Camerimage jest marką budowaną od lat, rozpoznawaną niemal na całym świecie. Co roku mieszkańcy regionu mogą spotkać się i porozmawiać z największymi gwiazdami kinematografii – mówi Kazimierz Suwała, dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. – Przy organizacji festiwalu współpracujemy z wieloma podmiotami – to hotele, restauracje, a także Port Lotniczy Bydgoszcz, który jest oknem na świat województwa kujawsko-pomorskiego i co roku wspiera nas podczas organizacji przelotów gości VIP.

Już w czwartek 18 listopada na galę Camerimage z lotniska w Londynie Luton przyleciało część uczestników festiwalu. Goście i laureaci, a także uczestnicy warsztatów festiwalu, korzystali z usług Lotniska Bydgoszcz przylatując samolotami general aviation, m.in. na pokładzie odrzutowca Chellenger 850 Mistsubishi, tj. jednym z największych i najbardziej luksusowych samolotów w swojej klasie – zabierającym na pokład nawet 50 pasażerów.

Chellenger 850 Mistsubishi w Porcie Lotniczym Bydgoszcz (fot. Airport Bydgoszcz)

– Obsługa lotów typu General Aviation, czyli prywatnych rejsów wymaga od nas indywidualnego podejścia do pasażera. Gwiazdy cenią sobie prywatność, szybką i profesjonalną obsługę oraz komfort. Doświadczenie naszych pracowników oraz ich profesjonalizm są wysoko oceniane przez kontrahentów portu, czego efektem jest obsługa gości VIP. Od lat obsługujemy operacje lotnicze w ramach Festiwalu i wierzę, że ta współpraca będzie kontynuowana podczas kolejnych edycji – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Na kolejną, już 30. edycję festiwalu i wizytę gwiazd kinematografii światowej sławy w tym regionie musimy poczekać rok.
W sezonie zimowym z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane są połączenia do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Kijowa oraz do Warszawy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button