MOTOSPORT

F1. GP Rosji 2019. Hamilton pierwszy. Absurdalna decyzja. Kubica nie ukończył wyścigu [ZDJĘCIA]

Formuła 1. Grand Prix Rosji 2019

Pechowo dla Roberta Kubicy zakończył się wyścig o GP Rosji.

Polak w trakcie jazdy został przez swój zespół wezwany do alei serwisowej i już nie pojawił się na torze. Tym samym pochodzący z Krakowa kierowca pierwszy raz w tym sezonie nie dojechał do mety.

Robert Kubica na 29. okrążeniu usłyszał przez radio, że ma zjechać do alei serwisowej. Wówczas dowiedział się, że dalej już nie pojedzie.
Okazało się, że Williams chce… zaoszczędzić części przed kolejnymi weekendami wyścigowymi F1. Absurd!

Wyścigu nie ukończył także drugi z kierowców ROKiT Williams Racing – George Russell drugi raz z rzędu rozbił swój bolid. Poza kierowcami brytyjskiego zespołu rywalizację na skutek awarii bolidu przedwcześnie zakończył m.in. prowadzący w wyścigu Sebastian Vettel.

Wyścigu w Rosji nie ukończyło łącznie 5 kierowców – krótko po starcie, na skutek kolizji, poza torem znalazł się Romain Grosjean. Jakiś czas później z dalszej jazdy musiał zrezygnować Daniel Ricciardo. Później pech dopadł wspomnianych już Kubicę, Russella i Vettela. Po wyścigu zespół poinformował, że Kubica został wycofany z wyścigu, aby oszczędzać części na kolejne wyścigi.

Zaraz po starcie na czele stawki znalazły się dwa bolidy Ferrari. Sebastian Vettel wyprzedził startującego z pole position Charlesa Leclerca, potem na skutek decyzji zespołu został zmuszony do przepuszczenia pochodzącego z Monako kierowcy. Po awarii samochodu Vettela i po wyjeździe z alei serwisowej Leclerc znalazł się na trzecim miejscu, za plecami Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa. W takiej samej kolejności kierowcy zakończyli rywalizację o GP Rosji.

Sochi Autodrom to tor o długości 5,9 kilometra – jest to trzeci najdłuższy obiekt w obecnej stawce, dłuższe tory znajdują się w Belgii i Wielkiej Brytanii. Część toru (1,7 kilometra) prowadzi przez drogi publiczne. Tor w Soczi został otwarty w 2014 roku, 100 lat po ostatnim wyścigu jaki odbył się w Rosji w mieście Sankt Petersburg. Obecna umowa zarządzających torem z organizatorami wyścigów przewiduje, że zawody Grand Prix będą się tu odbywały do 2025 roku. GP Rosji było szesnastą tegoroczną eliminacją mistrzostw świata.

Kolejny wyścig odbędzie się w dniach 11-13 października w Japonii.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button