ŁÓDŹ

EXPO Horticultural 2024. Spacery po łódzkich parkach

EXPO Horticultural 2024

Trwają przygotowania do Expo Horticultural 2024. Jeszcze w tym miesiącu podpisana zostanie umowa na przygotowanie Studium Wykonalności całego projektu.

Miasto zabiega o jak najszersze włączenie łodzian w prace nad wystawą.

– Chcemy, żeby łodzianie zaakceptowali formułę EXPO, żeby wydarzenie odpowiadało na realne potrzeby miasta – mówi Maciej Riemer, kierownik oddziału ds. EXPO. – Opracowano projekt rewaloryzacji pierwszego parku w ramach Expo 2024 – Parku Helenów. W ciągu miesiąca podpiszemy umowę na przygotowanie Studium Wykonalności wystawy, nad którym prace zajmą kilka miesięcy, a firma je przygotowująca zostanie zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych. Gorąco zachęcamy jednak łodzian już teraz do spotkań z nami i przekazywania nam swoich oczekiwań i sugestii odnośnie kształtu, organizacji wystawy i przygotowań do niej.

Jednocześnie prowadzone są szeroko zakrojone działania informacyjno-promocyjne i edukacyjne. Tej jesieni miasto rozpoczęło cykl spacerów po łódzkich parkach, w których oprócz wyspecjalizowanych przewodników uczestniczą przedstawiciele UMŁ opowiadający o działaniach planowanych w ramach przygotowań do EXPO 2024. Miasto wzięło także udział w branżowych targach „Zieleń to życie” w Warszawie, współpracuje ze środowiskiem akademickim, bierze udział w konferencjach, planuje działania promocyjne podczas przyszłotygodniowych Igrzysk Wolności. Łódź odwiedzili również eksperci z zagranicy, m.in. z Indonezji, Niemiec, a także Antalii, która organizowała EXPO Horticultural 2016. – Tego typu działania będziemy kontynuowali w przyszłym roku i w latach kolejnych – zapewnia Anna Wierzbicka z Wydziału ds. Zarządzania Projektami. – Zależy nam na włączeniu łodzian w działania związane z Wystawą. Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne dotyczące prac w ramach rewaloryzacji Parku Helenów. Mamy także nadzieję na udział łodzian w pracach nad studium wykonalności.

W kolejnych spacerach po łódzkich parkach będzie można wziąć udział już w najbliższy weekend – w sobotę, 3 listopada, organizatorzy zapraszają o godz. 15.00 do Parku Staszica i o godz. 19.00 do Parku Źródliska na wieczorny spacer z niespodzianką. W niedzielę o 10.30 ponownie można będzie spotkać się z przewodnikiem w Parku Źródliska I, a o 15.00 w Parku Ocalałych. 11 listopada o godz. 13.00 w Parku 3 Maja odbędzie się gra miejska podsumowująca wszystkie spacery.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button