MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2022. Jak głosować? Gdzie oglądać finał?

Junior Eurovision

Od piątku, 9 grudnia od godziny 20:00 można oddawać głos na swoich faworytów w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022.

Wielki finał już w niedzielę, 11 grudnia.

O wyniku Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022 zadecydują internauci oraz komisje jurorskie. 50 proc. głosów będzie pochodzić z globalnego głosowania internetowego, a pozostałe 50 proc. od profesjonalnego jury z każdego z uczestniczących w konkursie krajów (składającego się z dwojga dzieci w wieku 10-15 lat i trzech dorosłych profesjonalnych muzyków).

Widzowie mogą oddać głosy w dwóch turach głosowania, w każdej turze należy wybrać 3 piosenki. W przeciwieństwie do dorosłej Eurowizji, można głosować na reprezentanta swojego kraju. Pierwsza tura głosowania ruszyła w piątek, 9 grudnia od 20:00, a skończy się tuż przed rozpoczęciem programu na żywo. Druga tura rozpocznie się po wszystkich występach uczestników i będzie trwać około 15 minut. Głosować można na stronie: www.jesc.tv

Tegoroczny jubileuszowy – XX Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbywa się w Erywaniu, stolicy Armenii. W tym roku koncert będzie miał trzech niezwykłych gospodarzy – poprowadzą go: Iveta Mukuchyan, Garik Papoyan i Karina Ignatyan.

Fani Eurowizji mogą kojarzyć Ivetę z Konkursu Piosenki Eurowizji 2016, w którym reprezentowała Armenię ze swoim elektro-popowym utworem „LoveWave”, a Karinę z Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, gdzie wystąpiła z piosenką „Colors of Your Dream”.

Polskę w tym roku reprezentuje Laura z piosenką „To the Moon”. Młoda wokalistka jest po próbach na eurowizyjnej scenie i jak przyznaje, pomimo lekkiego stresu, nie może się doczekać, kiedy stanie na niej ponownie.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Eurowizji Junior 2022…

Gdzie oglądać / Jak głosować

Jak mogę głosować?

Głosy będzie można oddawać na JESC.TV od piątku 9 grudnia od godziny 20:00 CET. Następnie okno głosowania zamyka się tuż przed rozpoczęciem występu na żywo w niedzielę 11 grudnia i otwiera się ponownie na około 15 minut po występie wszystkich artystów.

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Juniorów odbędzie się w kompleksie sportowo-koncertowym Karen Demirchyan w Erywaniu w Armenii w niedzielę 11 grudnia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button