KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2020. Wiemy, jako która wystąpi Ala Tracz. Zdjęcia z nagrania [WIDEO]

Eurowizja Junior

18. edycja konkursu po raz kolejny zostanie zorganizowana przy współpracy Telewizji Polskiej oraz Europejskiej Unii Nadawców.

Jest to drugi konkurs z rzędu, który odbędzie się w Polsce. W konkursie wezmą udział reprezentanci z 12 państw (Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Malta, Polska, Rosja, Serbia, Ukraina oraz Niemcy, którzy debiutują w konkursie). Koncert odbędzie się w Warszawie, w siedzibie Telewizji Polskiej. Z uwagi na obecną sytuację na świecie związana z COVID-19 przebieg koncertu będzie inny, niż zazwyczaj.

Będzie to pierwszy raz, kiedy konkurs odbędzie się zdalnie, a występy artystów nagrywane będą wcześniej w studiu telewizyjnym zlokalizowanym w danym kraju (Telewizja Polska daje delegacjom również możliwość nagrania występu w studio Telewizji Polskiej, jeśli sytuacja związana z pandemią pozwala na przemieszczanie się pomiędzy państwami). Aby zapewnić płynność i równość podczas konkursu, dwunastu uczestniczących nadawców zobowiązało się do zapewnienia takich samych warunków każdemu z uczestników, stosując podobny scenariusz i te same zasoby techniczne. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Move the World – Rusz światem!”. Występy otwarcia, występy interwałowe i głosowanie widzów będą transmitowane na żywo z Warszawy. Koncert będzie realizowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Uczestnicy konkursu, mimo że nie będą obecni fizycznej na miejscu, będą mieli możliwość pojawić się na scenie w Warszawie za sprawą AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości.

Konkurs odbędzie się 29 listopada, w niedzielę w godzinach od 17:00 do 19:00. Polskę reprezentować będzie 10-letnia Alicja Tracz, która wygrała program “Szansa na sukces. Eurowizja Junior” z piosenką “I’ll be standing”. Koncert poprzedzała Ceremonia Otwarcia, która miała miejsce 23.11.2020 roku. Zostali na niej przedstawieni wszyscy uczestnicy konkursu. Ceremonię Otwarcia poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Zasady głosowania: odbywają się dwie tury głosowania – głosowanie jurorskie (w każdym państwie powołanie jest jury złożone z profesjonalnych muzyków oraz dzieci, które związane są z muzyką) – które odbywa się podczas próby jurorskiej, mającej miejsce w przeddzień koncertu. Jurorzy przyznają punkty od 1 do 12. Drugim etapem jest głosowanie internetowe. Głosować można na stronie junioreurovision.tv, już na 3 dni przed koncertem (głosowanie rozpoczyna się 27 listopada o godzinie 20:00). Każdy internauta może oddać swój głos w plebiscycie, musi jednak wybrać 3 państwa, którym przyznaje punkty. W głosowaniu internetowym można oddać głoś na swoje państwo, co odróżnia zasady Eurowizji Junior od Eurowizji, w której podczas głosowania sms-owego nie można oddawać głosu na państwo, w którym się przebywa. Pierwsza tura głosowania internetowego zakończy się tuż przed rozpoczęciem koncertu 29 listopada i zostanie wznowiona na 15 minut po ostatnim występie konkursowym.

Koncert Finałowy poprowadzą Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski oraz Małgorzata Tomaszewska. Na scenie jako goście specjalni pojawią się artyści związani z Konkursem piosenki Eurowizji – między innymi Viki Gabor, zeszłoroczna triumfatorka Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior: wiemy, jako która wystąpi Ala Tracz

Podczas Ceremonii Otwarcia widzowie mogli poznać wszystkich dwunastu uczestników konkursu. Przypomnijmy, że oprócz Ali Tracz są to: Arina Peszterewa z Białorusi,Valentina z Francji, Sandra Gadelia z Gruzji, Soleá z Hiszpanii, girlsband Unity z Holandii, Karakat Baszanowa z Kazachstanu, Chanel Monseigneur z Malty, Susan z Niemiec, Sofia Feskowa z Rosji, Petar Aničić z Serbii oraz Ołeksandr Bałabanow z Ukrainy.

Podczas Ceremonii Otwarcia odbyły się też trzy losowania. Ubiegłoroczna triumfatorka Viki Gabor, pod czujnym okiem gospodarza gali Mateusza Szymkowiaka, wylosowała najpierw, jako która w konkursie zaśpiewa Ala Tracz. Okazało się, że będzie to szósty występ niedzielnego koncertu.

Jako pierwsza wystąpi Susan z Niemiec, a konkurs zamknie Valentina z Francji.

Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior – Viki Gabor (fot. TVP\Natasza Młudzik)

Na koniec Viki Gabor zaprezentowała tegoroczny hymn Eurowizji Junior – „Move The World”, którego twórcą jest Gromee. Ten już drugi raz odpowiada za muzyczną oprawę konkursu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button