KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2020 w Polsce. Znamy hasło i logo. Wiemy gdzie i kiedy odbędzie się konkurs [WIDEO]

Eurowizja Junior 2020 w Polsce

„Move The World” – „Rusz Światem” to hasło tegorocznej, 18. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, która odbędzie się 29 listopada 2020 roku.

Organizatorem tego muzycznego wydarzenia po raz kolejny jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców.

Po wielkim sukcesie 17. edycji Eurowizji Junior w Polsce i wygranej naszej reprezentantki, Viki Gabor, Europejska Unia Nadawców (EBU) powierzyła organizację 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w roku 2020 Telewizji Polskiej.

– Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam wszystkim wartość jedności, życzliwości i współpracy. Wielkie muzyczne przedsięwzięcia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, mają nieocenioną wartość, bo niosą optymizm i nadzieję. Hasło tegorocznej Eurowizji Junior, „Rusz światem”, mówi o konieczności aktywnego działania na rzecz dobra wspólnego – powiedział Maciej Łopiński, p.o. Prezesa TVP.

Hasło tegorocznej edycji – „Move The World” – „Rusz Światem” – nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swoje działanie, umiejętności i pasję.

Tegoroczna edycja Konkursu Eurowizji Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć.

Czy to oznacza, że wydarzenie to odbędzie się bez publiczności?

Marcin Maciejczak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego triumfował w trzeciej edycji „The Voice Kids”! Czy to on będzie reprezentował Polskę podczas finału w stolicy?

Prawdopodobnie jednak nie, bo w konkursie tym mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Marcin w tym roku w styczniu skończył 14 lat. Czekamy na decyzję organizatorów, czy Maciejczak będzie mógł jednak wystąpić w Warszawie.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie sześciokrotnie – w 2016 roku powróciła do konkursu po 11-letniej przerwie.

Polska zwyciężyła Eurowizję Junior dwa razy z rzędu: w 16. Konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku, gdzie zwycięstwo wyśpiewała Roksana Węgiel z utworem „Anyone I want to be”, oraz w 17. Konkursie Eurowizji Junior w Gliwicach, gdy Wiktoria Viki Gabor wykonała utwór „Superhero”, pokonując 18 pozostałych uczestników z Europy, Australii i Azji.
(własne, org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button