KONCERTYMUZYKA

Eurowizja 2019. Fani z całego świata w The Eurovision Village [ZDJĘCIA]

The Eurovision Village 2019

Konkurs Piosenki Eurowizja 2019 przyciągnął do Tel Awiwu tysiące fanów z Europy i nie tylko.

Wiadomo, że nie wszyscy kupili bilety na finałowe koncerty. Z dwóch powodów, po pierwsze były drogie, po drugie, rozeszły się bardzo szybko. Należy podkreślić, że EBU sprzedaje bilety nie tylko na finałowe koncerty, które transmituje, ale także na próby. Tym to sposobem fani mogą cztery razy zobaczyć dany koncert (trzy próby i jeden finał).

To dlaczego fani przylatują na eurowizyjny tydzień do Tel Awiwu? No właśnie. Przylatują by poczuć eurowizyjną atmosferę i stworzyć eurowizyjny klimat w mieście. Można ich zobaczyć w całym Tel Awiwie i oczywiście w miejscach szczególnych jak Jerozolima , Jafa czy nad Morzem Martwym. Ale miejsca szczególne to Euroclub (nie dla wszystkich, bo wstęp dla tych, którzy nie mają akredytacji kosztuje 50 szekli), wszelakie kluby gdzie odbywają się eurowizyjne after party ale przede wszystkim Wioska Eurowizyjna. Ta w Tel Awiwie była nad samym morzem w parku. Ogromny teren The Eurovision Village obejmował jedną dużą scenę, na której występowali piosenkarze i d-DJ’e, strefę gastronomiczną i stoiska handlowe. Było to miejsce z największym natężeniem eurowizyjnych fanów.

Tel Awiw jest drugim co do wielkości miastem w Izraelu, w którym mieszka 445 tys. mieszkańców.

Miejscowość ta jest głównym ośrodkiem kultury i rozrywki oraz stolicą Izraela.

Każdego roku około 2,5 mln turystów odwiedza Tel Awiw, w piątym najczęściej odwiedzanym mieście na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Plaże w Tel Awiwie są często zaliczane do jednych z najpiękniejszych plaż na świecie.

To tutaj zorganizowano Eurovision Village w Charles Clore Park.

Wioska Eurowizji była oficjalnym miejscem festiwalu podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Na olbrzymim terenie plaży/parku ustawiono dwie sceny i 85 stoisk z jedzeniem, piciem oraz innymi atrakcjami. Była ona największą wioską w historii tego konkursu.

W eurowizyjnej wiosce można było zobaczyć występy artystów, DJ-ów, specjalne wydarzenia oraz wyświetlano na żywo na telebimie Konkurs Piosenki Eurowizji z Expo.

Każdy kto przyszedł mógł zobaczyć występy dawnych i obecnych uczestników Eurowizji oraz czołowych izraelskich artystów, w tym Dana International, Izhar Cohen, Statica, Bena El, Stephena Legara, Mosha Bena Ari, Mayi Buskili, Ivri Lider i DJ Tomera Meisnera, Balkan Beat Box, DJ Gallo i Muki.

W parku Charles Clore w Tel Awiwie, który jest publicznym parkiem nadmorskim, zwykle odbywa się Pride Parade.

Tel Awiw nazywany jest „miastem, które nigdy nie śpi”, ze względu na aktywne życie nocne, z ogromną różnorodnością klubów nocnych i barów, z których wiele jest przyjaznych osobom LGBT. Tel Awiw jest często uznawany za jeden z najlepszych miejsc LGBT na świecie.

Z Polski do Tel Awiwu można polecieć m.in. www.wizzair.com/pl-pl

Delegacja Kronika24.pl na Eurovision Song Contest Tel Aviv 2019!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button