KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Eurovision Song Celebration 2020. „Europe Shine a Light” – muzyczne światło dla Europy [WIDEO]

Eurovision Song Celebration 2020 - „Europe Shine a Light”

16 maja specjalny koncert Eurovision Song Celebration 2020 transmitowany był ze studia w Holandii.

Zorganizowano go w miejsce anulowanej 65. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, który miał odbyć się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Występy wykonawców widzowie oglądali na multimedialnym ekranie LED.

W programie widzieliśmy fragmenty muzycznych klipów wszystkich 41 wykonawców. Artyści wygłosili także krótkie przesłania video, skierowane do międzynarodowej publiczności.

W koncercie wystąpiła m.in. reprezentantka Polski, 18-letnia Alicja Szemplińska – zwyciężczyni 10. edycji programu muzycznego „The Voice of Poland” w 2019 roku, którą widzowie pokochali za niesamowity głos i wyjątkowe wykonania znanych utworów. Młoda polska artystka nagrała już dwa single: „Prawie My” (2019) oraz „Empires” (2020).

COVID-19 może wydawać się bardzo groźny i niesprawiedliwy, bo zatrzymał cały świat. Ale jak śpiewam w mojej piosence „Empires”, upadamy i powstajemy. Tak było z imperiami. Najważniejszą wartością w życiu nie jest upadanie, najważniejsze jest powstać po upadku. Wierzcie mi, możemy to zrobić! – z takim przesłaniem Alicja zwróciła się do całej Europy.

Eurovision: Europe Shine A Light (Alicja Szemplińska 1:13:00)

Widowisko artystyczne „Europe Shine A Light – Światło dla Europy” było wyjątkowym wydarzeniem w historii Konkursu Piosenki Eurowizji. Ideą koncertu było wzmocnienie poczucia wspólnoty i jedności między krajami w wyjątkowym czasie, jaki przeżywamy. Organizatorzy pragną, by twórcy z różnych krajów inspirowali się i wzajemnie zachęcali do współpracy i jedności w obliczu międzynarodowego kryzysu zdrowia i gospodarki.

Eurowizyjni artyści z 2020 roku połączyli się w całej Europie i zaśpiewali wspólnie piosenkę zwycięzcy Eurowizji z 1997 roku, tj. Katrina And The Waves – Love Shine A Light:

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał się odbyć 12, 14 i 16 maja 2020 w Rotterdamie. Decyzja o odwołaniu wydarzenia nie ma precedensu w blisko 65-letniej historii tego muzycznego show.

Eurowizja 2020. Fani wybrali zwycięzcę

W międzynarodowym głosowaniu OGAE Eurovision Fan Contest wygrał litewski zespół The Roop z utworem „On Fire”.

Litwa zdobyła 430 punktów.

Tuż za nimi był islandzki zespół – Daði og Gagnamagnið (304 punkty), a na ostatnim miejscu na podium zajął – Gjon’s Tears ze Szwajcarii (297 punktów).

12 krajów nie zdobyło ani jednego punktu, w tym… Polska (Alicja Szemplińska).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button