TECHNOLOGIE

Elektryczny, ekologiczny i estetyczny. Hiperon Carrier zaprojektowany w Łodzi

Samochód elektryczny

Jest elektryczny, ekologiczny i estetyczny – studio One One Lab z Inkubatora w Bionanoparku w Łodzi zaprojektowało elektrycznego vana dla azjatyckiego producenta samochodów.

Hiperon Carrier ma już w 2022 r. trafić do klientów. Będzie sprzedawany w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Hiperon Carrier. Pierwszy elektryczny samochód typu van zaprojektowany w Bionanoparku (fot. org.)

One One Lab to studio projektowe specjalizujące się w projektach motoryzacyjnych. Tworzą unikalne samochody koncepcyjne oraz motocykle elektryczne.

– Mamy biuro w Łodzi, ale nasi klienci w większości pochodzą z krajów azjatyckich. Od wielu lat realizujemy zlecenia dla koncernów motoryzacyjnych – konsultujemy projekty, przygotowujemy koncepcje produktów, pomagamy przygotować auta do seryjnej produkcji. Wypracowaliśmy już własną markę w tej branży i to klienci proponują nam współpracę – mówi Jacek Chrzanowski z One One Lab.

Hiperon Carrier. Pierwszy elektryczny samochód typu van zaprojektowany w Bionanoparku (fot. org.)

Hiperon to nowa marka, która stawia na ekologiczne rozwiązania. Dlatego zdecydowała się na produkcję wyłącznie elektrycznych samochodów dostawczych i zeroemisyjnych busów do przewozu osób. Zadaniem One One Lab było opracowanie nie tylko projektu konkretnego samochodu, ale też stworzenie wizerunku marki i języka projektowego, którym firma będzie posługiwać się w kolejnych modelach.

– Otrzymaliśmy od klienta bardzo konkretne wytyczne, wszystkie wymiary pojazdu. Skoro samochód ma być w pełni elektryczny to musi też różnić się wyglądem od tradycyjnych dostawczaków. W oparciu o te wymagania zaprojektowaliśmy karoserię, oświetlenie oraz koncepcję stylistyki wnętrza. Wyposażenie będzie rozwijane w kolejnych modelach, pojawi się więcej detali i elementów zapewniających komfort użytkowania. – tłumaczy Chrzanowski. – Odpowiadamy za wygląd, a to oznacza, ze nie projektujemy mechaniki, silników ani np. systemów elektrycznych – dodaje.

Hiperon Carrier. Pierwszy elektryczny samochód typu van zaprojektowany w Bionanoparku (fot. org.)

Producent samochodów już uruchomił stronę internetową Hiperona. W przyszłym roku pierwsze auta mają trafić do nowych właścicieli. Będzie to podstawowy model cargo czyli Hiperon Carrier. W przyszłości do produkcji ma trafić także wersja Hiperon Hermes, który pomieści aż dwunastu pasażerów oraz Hiperon Demeter czyli zeroemisyjny dostawczak. Carrier, Hermes i Demeter wg zapowiedzi producenta będą wyposażone w silnik elektryczny o mocy 265 KM z baterią 75 kWh i zasięgiem 320 km.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button