HOKEJREPREZENTACJA

EIHC Christmas Cup. Hokejowa reprezentacja Polski – test przed mistrzostwami świata

Hokej

W tym roku reprezentacja Polski wygrała już dwa turnieje.

W walce o kolejny puchar w dniach 16-18 grudnia w Bytomiu zmierzy się w EIHC Christmas Cup z Francją, Węgrami i Ukrainą.

W kwietniu na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie Polacy triumfowali w turnieju o Puchar Trójmorza, wygrywając kolejno z Estonią, Litwą i Łotwą. W trzech meczach strzelili 18 goli. Drużyna przygotowywała się wtedy do Turnieju Kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, który odbył się w Bratysławie.

Pod koniec sierpnia nasza reprezentacja zaprezentowała się dobrze w kwalifikacjach na Słowacji. W pierwszym meczu drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera nieoczekiwanie pokonała wyżej notowaną Białoruś 1:0. Później były porażki ze Słowacją 1:5 i Austrią 1:4, ale zespół pokazał, że ma przed sobą przyszłość.

W listopadzie Kadra Narodowa Seniorów zmierzyła się z Estonią, Litwą i Łotwą w Tallinie w Turnieju Baltic Challenge Cup. Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy spotkania, zdobywając aż 27 bramek.

W walce o kolejny Puchar w turnieju EIHC Christmas Cup reprezentacja zmierzy się z Francją, Węgrami i Ukrainą. Dla Biało-czerwonych to będzie kolejny etap przygotowań do Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 25 kwietnia – 1 maja 2022 roku.

Terminarz EIHC Christmas Cup

Czwartek, 16 grudnia

Węgry – Ukraina, godz. 15:30

Polska – Francja, godz. 19:00

Piątek, 17 grudnia

Francja – Ukraina, godz. 15:30

Polska – Węgry, godz. 19:00

Sobota, 18 grudnia

Węgry – Francja, godz. 14:00

Polska – Ukraina, godz. 17:30

Robert Kalaber (fot. PZHL)

Selekcjoner hokejowej reprezentacji: W Bytomiu czeka nas test przed mistrzostwami świata

– Rywale prezentują jakość a w naszej reprezentacji trwa walka o miejsce w kadrze na mistrzostwa świata – mówi trener Robert Kalaber.

Jakościowi rywale

W listopadzie Biało-czerwoni bardzo dobrze wypadli w Tallinie w turnieju Baltic Challenge Cup, gdzie pokonali kolejno Litwę 11:3, akademicką drużynę Łotwy 8:4 i Estonię 8:1. Trener Robert Kalaber postawił na młodych zawodników. W Bytomiu zagrają także między innymi młode wilczki, a rywalami będą Francja, Węgry i Ukraina.

– Zmierzymy się z zespołami, które prezentują jakość. Turniej Christmas Cup to dla nas kolejny test przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku. Mamy trzon kadry, ale wciąż trwa walka o miejsce w reprezentacji. Szukam między innymi zawodników do czwartego ataku – mówi selekcjoner kadry narodowej Robert Kalaber

Rywalizacja w bramce

Na turniej Christmas Cup trener powołał m.in. bramkarzy wyróżniających się w Polskiej Hokej Lidze: debiutanta Pawła Bizuba (Tauron Podhale Nowy Targ), Kamila Lewartowskiego (GKS Tychy) i Davida Zabolotnego (Comarch Cracovia).

– Dajemy szansę bramkarzom, którzy dobrze spisują się w lidze i mają motywację do ciężkiej pracy. Powołanie otrzymał Paweł Bizub, który korzystnie prezentuje się w Podhalu Nowy Targ. Chcę lepiej go poznać. Każdy z nich ma szansę, aby dostać się do kadry, która w przyszłym roku będzie walczyła o awans do wyższej dywizji – zaznacza szkoleniowiec.

Nowoczesny obiekt

Rywalizacja w Christmas Cup będzie toczyła się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, gdzie w lipcu kadra przebywała na zgrupowaniu. – To nowoczesny obiekt, gdzie wszystko jest na miejscu: pomieszczenie do odnowy biologicznej, siłownia, sala gimnastyczna. Liczymy też na gorący doping kibiców – mówi Kalaber.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button