PIŁKA RĘCZNA

EHF European League. Nafciarze z brązowym medalem

Liga Europejska

Wisła Płock w Lidze Europejskiej zdobyła brązowy medal.

Przeciwnikiem Nafciarzy była chorwacka drużyna RK Nexe. Wiślacy pokonali rywali i zakończyli zmagania w tegorocznej edycji EHF European League na trzecim miejscu.

Na niespełna dwie minuty przed końcem pojedynku z Chorwatami, Wisła Płock prowadziła sześcioma bramkami i jasnym stało się, że Nexe nie odbierze już płocczanom brązowego medalu. Wynik spotkania zamknął Tomislav Severec i ostatecznie trzecią drużyną EHF European League w sezonie 21/22 została Wisła Płock.

Wisła Płock 27:22 RK Nexe

Wisła Płock: Morawski, Ahmetasević – Daszek 3, Tin Lućin 3, Jurecić 4, Mitrović, Fernández 1, Serdio 4, Susnja, Szita 3, Krajewski, Terzić, Mihić 5, Czapliński, Zhitnikov 4, Kosorotov.

Teraz na drodze Nafciarzy finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Vive Kielce. Mecz odbędzie się 4 czerwca o godz. 18:30 w tarnowskiej Arenie Jaskółka.

W finale SL Benfica pokonała SC Magdeburg 40:39.

Nafciarze zagrają o 3. miejsce w EHF European League 2022

Wisła Płock 19:26 SL Benfica

Wisła Płock rozpoczęła 28 maja zmagania w EHF Finals Men. W półfinale Ligi Europejskiej Wiślacy zmierzyli się z gospodarzami turnieju – SL Benfica. Mecz zakończył się zwycięstwem Portugalczyków – 19:26.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button