WARSZAWA

Dzik, jastrząb i „gapowicz” skorpion – interwencje Ekopatrolu

Ekopatrol

Kilka dni temu warszawski Ekopatrol interweniował w sytuacjach związanych ze zwierzętami.

Mały dzik, egzotyczny skorpion i jastrząb z uszkodzonym skrzydłem

Jastrząb (fot. SM)

Strażnicy miejscy otrzymali informację o jastrzębiu spacerującym po Puławskiej w okolicy Wyścigów. Ekopatrol po przybyciu na miejsce znalazł i odłowił rannego jastrzębia. Po przewiezieniu go do Ptasiego Azylu okazało się, że to nie Pan Jastrząb tylko Pani Jastrząb – badanie wykazało też, że ma uszkodzone skrzydło. Po wyleczeniu wróci do środowiska naturalnego.

Skorpion (fot. SM)

Następna interwencja dotyczyła „gapowicza” przywiezionego w bagażu wprost z Chorwacji. Podczas rozpakowywania rzeczy pojawił się… żywy, jasnobrązowy skorpion. Funkcjonariusze odebrali zabezpieczonego miłośnika podróży „na gapę” i odstawili go do warszawskiego CITES, gdzie otrzymał fachową pomoc oraz nowy dom. To już kolejna taka „pamiątka z podróży”.

 

Dzik (fot. SM)

Kolejne zgłoszenie dotyczyło małego dzika, który wpadł do niezabezpieczonej studzienki na terenie Wawra. Przy wydobyciu małego pechowca pomagali strażacy, łowczy oraz lekarz weterynarii. Po uśpieniu warchlaczek został bezpiecznie wydobyty ze studzienki. Łowczy zaopiekował się małym dzikiem, a strażnicy miejscy zabezpieczyli studzienkę.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button