LEKKOATLETYKA

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021. Biało-czerwoni bronią tytułu mistrza

European Athletics Team Championships Silesia 2021

Już w ten weekend na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym rozpoczną się zmagania o tytuł najlepszej lekkoatletycznej drużyny Europy.

To właśnie Polacy bronić będą złotego medalu.

Podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021, które odbędą się w najbliższy weekend na Stadionie Śląskim, będzie można zobaczyć zespoły z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Polski. Z udziału w zawodach wycofała się Ukraina. Podczas zgrupowania wśród zawodników wykryto dwa przypadki COVID19.

Warto przypomnieć, że aktualnym drużynowym mistrzem Europy w Lekkoatletyce są Polacy, którzy w silnym składzie bronić będą tytułu. Zespół biało-czerwonych zasili m.in. Michał Haratyk – mistrz Europy w pchnięciu kulą, Malwina Kopron – brązowa medalistka mistrzostw świata w rzucie młotem, Paweł Fajdek – złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem oraz Piotr Lisek wicemistrz świata w skoku o tyczce.

Wśród zagranicznych gwiazd lekkiej atletyki pojawi się m.in. pochodzący z Niemiec Johannes Vetter – złoty medalista mistrzostw świata w rzucie oszczepem, który wygrał w swojej konkurencji również podczas ubiegłorocznej edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. W trójskoku zobaczymy m.in. reprezentującego Portugalię Pedro Pablo Pichardo, który wywalczył złoto podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu w 2021 r. Z kolei fani skoku wzwyż będą mogli dopingować wielokrotnego złotego medalistę Włocha Gianmarco Tamberi.

Zawodnicy zmierzą się w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4×100 m i 4×400 m.

– Najlepsi lekkoatleci naszego kontynentu będą rywalizować na Stadionie Śląskim o najwyższe miejsce na podium, niejednokrotnie przekraczając własne granice. Wierzę, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce przejdą do historii nie tylko ze względu na doskonałe wyniki sportowców, ale również jako profesjonalnie zorganizowane wydarzenie. Ten obiekt zasługuje na to, by gościć najbardziej renomowane imprezy lekkoatletyczne świata. Wszystkim drużynom biorącym udział w mistrzostwach życzę znakomitych osiągnięć, a kibicom niezapomnianych wrażeń – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Zawody na żywo będzie mogło śledzić 7 600 widzów. Wstęp jest darmowy! Wejście na Stadion będzie możliwe bramami nr 2, 3 oraz 5, w sobotę od godziny 14.00, a w niedzielę od godziny 11.30.

Na Stadionie Śląskim dobiegają końca ostatnie prace związane z montażami i aranżacją poszczególnych stref dla zawodników, mediów oraz gości VIP.

– Dołożyliśmy wszelkich starań, by przygotować te mistrzostwa na międzynarodowym poziomie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zostaniemy dobrze ocenieni. Jestem przekonany, że zawodnicy zagwarantują nam maksymalny poziom sportowych wrażeń. Zaczynamy zatem odliczanie i czekamy na przyjazd czołowych lekkoatletów Europy – dodaje Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

Ambasadorami Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 zostali Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda oraz Paweł Fajdek.
Podczas dwudniowych zawodów lekkoatletów dopingować będzie wyjątkowy zespół zwierzaków – maskotek, a wśród nich: gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani.

29 i 30 maja reprezentacja Polski będzie na Stadionie Śląskim – Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym – bronić tytułu drużynowego mistrza Europy

W składzie biało-czerwonych nie zabraknie świetnie dysponowanego w ostatnich dniach Michała Haratyka, który pchnął kulą 22.17. W rzucie młotem Polskę reprezentować będą Malwina Kopron i Paweł Fajdek, a w skoku o tyczce pierwszy występ w sezonie letnim ma zanotować na Śląsku Piotr Lisek. W konkurencjach biegowych zobaczymy m.in. Marcina Lewandowskiego (1500 metrów) i Mateusza Borkowskiego (800 metrów). Wschodząca gwiazda krajowej lekkoatletyki, czyli Pia Skrzyszowska, pobiegnie na 100 metrów oraz 100 metrów przez płotki.

9. Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się na Stadionie Śląskim 29 i 30 maja. Oprócz biało-czerwonych w zmaganiach weźmie udział siedem reprezentacji: Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania oraz Portugalia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button