TENIS

Drużynowe Mistrzostwa Europy U14 w tenisie. Polskie reprezentacje ze srebrnymi medalami

Tennis Europe Winter Cups

Ze srebrnymi medalami Drużynowych Mistrzostw Europy wrócą do kraju reprezentacje U14.

W finałowych meczach Tennis Europe Winter Cups tenisistki przegrały czeskim Rakovniku z ekipą gospodyń 0:2, a tenisiści w niemieckim Niederzier z Wielką Brytanią, również 0:2.

W Rakovniku jako pierwsze na kort wyszły Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) i Veronika Sekerkova. W pojedynku drugich rakiet lepsza okazała się Czeszka 6:4, 6:3. Potem spotkały się liderki drużyn, a Barbara Kostecka (UKT Kraków) przegrała z Sofie Hettlerovą 6:4, 2:6, 6:4.

Po rozstrzygnięciu losów tytułu w grach singlowych nie doszło do rozegrania meczu deblowego. W Rakovniku wystąpiła także Antonina Snochowska (Toruńska Akademia Tenisowa), kapitanem był Paweł Bojarski, a za przygotowanie motoryczne odpowiadał Mieczysław Bogusławski.

Drużynowe ME – srebrne medale kadr U14 (fot. PZT)

Również w sobotę, ale w niemieckim Niederzier, kadra U14 chłopców przegrała walkę o tytuł mistrzowski z Wielką Brytanią 0:2. Tutaj również nie rozgrywano meczu deblowego.

Kapitan Rafał Helbik nominował do gry w pierwszym pojedynku singlowym – zamiast Maksymiliana Kwiatkowskiego (WTS DeSki Warszawa) – Jana Skrzyńskiego (Krakowski Klub Sportowy Olsza), który dotychczas w Niederzier występował tylko w grze podwójnej, odnosząc dwa zwycięstwa w parze z Janem Urbańskim (Tenisova Michał Brzeszczak).

Rywalem Skrzyńskiego w sobotę był Rhys Lawrol, który w tej imprezie był niepokonany w singlu. I tę zwycięską serię podtrzymał, pokonując Janka w ciągu 62 minut 6:3, 6:2. Potem spotkali się liderzy obydwu zespołów, czyli piąty w rankingu 14-latków Urbański i numer jeden Mark Ceban. W blisko półtorej godziny lepszy okazał się Brytyjczyk 6:1, 6:4.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button