FESTIWALEKONCERTY

Drugi dzień 26. Pol’and’Rock Festival – Big Cyc, Dr Misio. Trwa Najpiękniejsza Domówka Świata

Pol'and'Rock Festival 2020

Drugi dzień 26. Pol’and’Rock Festival za nami.

Były kolejne spotkania na scenie ASP, niesamowite koncerty, setki tysięcy osób oglądających transmisje oraz tysiące bawiących się na zorganizowanych domówkach. Kreatywność nie zna granic i pomimo okoliczności jest kolorowo, radośnie, a Najpiękniejsza Domówka Świata była oglądana z ponad 50 krajów, np. Filipin, Argentyny, Litwy, Ekwadoru czy Indonezji.

Najpiękniejsza Domówka Świata (fot. WOŚP)

1 000 000 osób oglądających transmisję online

Tuż przed 10 rano, Jurek Owsiak, rozpoczynając spotkania na scenie ASP podsumował pierwszy dzień Festiwalu. Pierwszego dnia festiwalową transmisję oglądało ponad 1 000 000 osób. Najwięcej festiwalowiczów zdecydowało się oglądać Najpiękniejszą Domówkę Świata na YouTube – tam zanotowanych zostało ponad 550 000 wyświetleń video. Tegoroczna edycja Festiwalu to również ponad 6000 wpisów na wirtualnym polu na Discordzie.

Najpiękniejsza Domówka Świata (fot. Bartek Muracki/WOŚP)

Akademia Sztuk Przepięknych o edukacji seksualnej

Piątkową scenę ASP otworzyli Marta Klepka, Dorota Wellman oraz Andrzej Depko, twórcy projektu #byckobietaontour który uczy, motywuje, pokazuje możliwości, inicjuje działania i wspiera. Jego twórcy chcą w serdecznej, dobrej atmosferze spotykać się z młodymi ludźmi, by rozmawiać na tematy ważne i merytoryczne. Dzisiejszym tematem spotkania była edukacja seksualna, która według zaproszonych gości powinna stać się czymś oczywistym. Andrzej Depko powiedział: „wiedza seksualna nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń. Zagrożenie niesie ze sobą brak edukacji seksualnej, albo błędna edukacja seksualna”.

Kolejnymi gośćmi byli Tomasz Sekielski oraz Ewa Zgrabczyńska.

Dr Misio (fot. WOŚP)

Scena 26. Pol’and’Rock Festival

Najpiękniejsza Domówka Świata nie mogłaby się odbyć bez koncertów na Dużej Scenie. Każdego dnia Festiwalu występuje około 10 zespołów – między innymi Poparzeni Kawą Trzy, Piotr Bukartyk, Happysad, Big Cyc czy Łydka Grubasa. Pełny line-up dostępny jest na stronie Festiwalu.

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

Pol’and’Rock Festival – ogromne letnie muzyczne wydarzenie odbywające się na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą to nie tylko koncerty, spotkania i biwakowanie. Całe wydarzenie jest utkane z wyjątkowych momentów, które z perspektywy czasu postrzegamy jako ikoniczne. Wpisuje się w to to wyjątkowe kilka minut około godziny 17:00 1 sierpnia – godzina W.

Godzina W upamiętnia rozpoczęcie heroicznej walki mieszkańców Warszawy w czasie II Wojny Światowej. 1 sierpnia 1944 roku do boju w Powstaniu Warszawskim stanęli ramię, aby odzyskać to, co najważniejsze. Odkładając na bok kontrowersje regularnie wzniecane przez historyków na temat słuszności dramatu 63 dni, które nieodwracalnie zmieniły krajobraz i mentalność stolicy – wszyscy jesteśmy zobowiązani do upamiętnienia patriotycznej gotowości do walki o wolność i kraj który respektuje różnorodność.

Nie inaczej jest na Pol’and’Rock Festival (wcześniej: Przystanek Woodstock), który odbywa się na przełomie lipca i sierpnia zawierając w sobie tę wyjątkowo poruszającą rocznicę. 1 sierpnia o 17:00 Festiwalowicze co roku przeżywają wspólne podniosłe chwile zadumy, które słusznie zatrzymują ich w festiwalowej rzeczywistości. To mocne wyjątkowe symbole napędzające świadomość. Przypomnijmy sobie w całości te momenty z wybranych edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button