POLSKA

Drastyczne podwyżki cen w całej Polsce. Koalicja Obywatelska: składamy projekt ustawy gazowej

Polska

Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy gazowej, która między innymi zmienia definicję odbiorcy indywidualnego w prawie energetycznym.

Setki tysięcy rodzin, mieszkających w lokalach komunalnych, wspólnotowych i spółdzielczych, otrzymują informację o podwyżkach cen gazu rzędu nawet 800%. KO złożyło ustawę gazową, która powstrzyma drastyczny wzrost cen gazu.

Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy gazowej (fot. KO)

Po wejściu w życie tego projektu ustawy wszystkie mieszkania, niezależnie od tego, kto jest dysponentem budynku, będą miały ten sam poziom ochrony przed podwyżkami gazu.

„Rząd PiS obiecywał Polakom, że podwyżek cen energii nie będzie…
Tymczasem wszyscy dostają skandalicznie wysokie rachunki za prąd i gaz. Trzeba ratować Polaków przed szalejącą drożyzną i skandalicznie wysokimi rachunkami.

Musimy zatrzymać dramat setek tysięcy rodzin, mieszkających w lokalach komunalnych, spółdzielczych i wspólnotowych. Złożyliśmy projekt ustawy zmieniającej prawo energetyczne w związku z horrendalnymi podwyżkami cen gazu” – twierdzą członkowie KO.

– Rząd bez sukcesów jak na razie pochyla się nad drastycznymi podwyżkami cen energii w mieszkaniach. Przypomnę, że gigantyczne podwyżki dotyczą też przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, domów pomocy społecznej, świetlic, bibliotek, przedszkoli itp. Co z nimi? – powiedział Sławomir Nitras, poseł KO.

– Do drożyzny, inflacji i pandemii dochodzi jeszcze PiSowski Wał. Projekt, który oznacza grabież budżetów domowych Polaków na niespotykaną skalę. To będzie dla milionów finansowa pandemia – Marcin Kierwiński, poseł PO.

Koalicja Obywatelska. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne (fot. KO)
Koalicja Obywatelska. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne (fot. KO)

Nowe wstrząsające dane o gazowej „Drożyźnie PiS”, tym razem ze Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Podwyżka ceny gazu w Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu to 396% z ok. 2 mln. do ok. 8 mln. zł rocznie.
Przy tych cenach ŻADEN szpital bez zwiększenia kontraktu z NFZ nie będzie w wstanie utrzymać się.

Drastyczny wzrost cen prądu i gazu. Lewica: Rządowe dodatki osłonowe to dziurawe wiadro

Beata Maciejewska:

Rządowa tarcza antyinflacyjna, dodatki osłonowe związane z drastycznymi podwyżkami cen gazu i energii to jest tak naprawdę nie tarcza, tylko dziurawe wiadro przez które przelatują pieniądze Polaków.  Nie może być tak, że tylko część obywateli dostaje dodatek osłonowy. Postulujemy, aby dodatek osłonowy obejmował wszystkich obywateli oraz wszystkie instytucje państwowe i samorządowe, które nie są firmami. 

Lewica wystąpi o zwołanie specjalnego posiedzenia sejmowej komisji do spraw energii, klimatu i aktywów. To rząd PiS odpowiada za drastyczny wzrost cen energii i gazu, dlatego też oczekujemy wyjaśnień od wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz od kierownictwa PGNiG.

Dariusz Standerski: 

Jacek Sasin zapowiadał trzy lata temu, że napiszę ustawę o rekompensatach za podwyżki cen energii; a dwa lata temu obiecywano, że żadna podwyżka nie dotknie gospodarstw domowych. Na następnym posiedzeniu Sejmu będziemy się domagać tego, żeby ustawa o dodatku osłonowym została uzupełniona, żeby zapchać te dziury wywołane przez szybką i słabą legislację ministra Sasina i premiera Morawieckiego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button