LEKKOATLETYKA

Doskonałe rezultaty biało-czerwonych lekkoatletów na europejskich mityngach

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka najlepsza w Erfurcie

Patrycja Wyciszkiewicz wygrała w biegu na 400 metrów podczas mityngu w Erfurcie.

Polka pokonała dwa okrążenia hali w 52.55. To drugi wynik w karierze Poznanianki, której rekord życiowy wynosi 52.51 (2017).

W biegu mężczyzn z trzecim czasem dnia – 47.94 – zakończył zmagania Dariusz Kowaluk.

Drugie miejsce Sylwestra Bednarka w Trzyńcu

Sylwester Bednarek pokonał 2.24 i zajął drugie miejsce ex aequo z Jamalem Wilsonem w konkursie skoku wzwyż podczas mityngu Beskydská Laťka 2020 w Trzyńcu.
Wygrał Tom Gale (2.30).

21.13 Konrada Bukowieckiego w Walencji

Z wynikiem 21.13 zakończył pierwszy start w sezonie halowym kulomiot Konrad Bukowiecki.

Startujący w hiszpańskich zawodach klubowych Polak najlepszy wynik osiągnął w szóstej serii. Finalny rezultat, 21.13, plasuje Bukowieckiego na pozycji wicelidera europejskich i światowych tabel. Polak kolejny start ma zaplanowany we wtorek, podczas mityngu World Athletics Indoor Tour w Düsseldorfie.

Luksemburg: Pia Skrzyszowska najszybszą juniorką Europy

W pierwszym starcie tego sezonu Pia Skrzyszowska na zawodach w Luksemburgu dwukrotnie poprawiała najlepszy wynik w Europie w kategorii U20 na dystansie 60 metrów.

Zawodniczka z Warszawy z czasem 7.33 wygrała finał. Po zmaganiach w Luksemburgu Pia Skrzyszowska jest liderką europejskich tabel U20 w biegu na 60 metrów.

Na dystansie 1500 metrów trzecie miejsce zajął Adam Czerwiński (3:43.47). Najlepszy był Kenijczyk Evans Kipchumba – 3:42.57.

Piąte miejsce Damiana Czykiera w Paryżu

Płotkarz Damian Czykier z czasem 7.72 zajął piąte miejsce w niedzielnym mityngu rozegranym w paryskiej hali Bercy.
Wygrał Brytyjczyk Andrew Pozzi, który czasem 7.52 wyrównał najlepszy wynik w tym roku na świecie.

8.16 Węgierskiej w Ankonie

Podczas zawodów w Ankonie posiadająca polskie i włoskie obywatelstwo Angelika Węgierska przebiegła 60 metrów przez płotki w 8.16. Młoda zawodniczka poprawiła rekord życiowy.

Piotr Lisek opuści starty halowe

Tydzień temu tuż przed mityngiem w Chociebużu Polak poczuł ból w pachwinie lewej nogi. Teraz rekordzista kraju zdecydował, że w obliczu braku imprezy docelowej w sezonie halowym tej zimy opuści wszystkie zaplanowane starty i skupi się na przygotowaniach do występów letnich.