POLITYKAPOLSKA

Donald Trump i Andrzej Duda odwiedzą 33. Bazę Lotnictwa Transportowego

Donald Trump w Polsce

Prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce od 31 sierpnia do 2 września.

– Na początku przyszłego tygodnia do Polski przylecą przedstawiciele administracji Prezydenta Donalda Trumpa. Wspólnie z Kancelarią Prezydenta ustalą szczegóły wizyty przywódcy USA w Polsce – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

1 września Trump weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Z kolei 2 września przywódca USA wraz z małżonką rozpoczną oficjalną wizytę w Polsce.
Kancelaria Prezydenta wystosowała zaproszenia na te uroczystości do przywódców państw NATO, a także przywódców krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego.

Kancelaria Prezydenta RP wkrótce poinformuje o pełnym programie pobytu amerykańskiej pary prezydenckiej w Polsce.

Z kolei 2 września na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy Prezydent i Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych złożą oficjalną, dwustronną wizytę w Polsce. Jak mówił minister, w ramach wizyty odbędą się rozmowy Prezydentów Dudy i Trumpa, a także rozmowy obu delegacji; zostaną też podpisane dokumenty dotyczące współpracy dwustronnej.

Donald Trump i Andrzej Duda pojawią się w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Zostaną tam utworzone magazyny sprzętu wojskowego dla US Army.

Odrębny program wizyty będą miały Pierwsze Damy – Agata Kornhauser-Duda i Melania Trump.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button