LEKKOATLETYKA

Doha 2019. Paweł Fajdek czwarty raz z rzędu mistrzem świata! Nowicki z brązem!

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Doha 2019

Złoty medal mistrzostw świata w Doha zdobył Paweł Fajdek!

Na Khalifa International Stadium zawodnik Agrosu Zamość rzucił młotem na odległość 80.50. To jego czwarty z rzędu tytuł mistrza świata.

Przed Fajdkiem czas na przygotowania do najważniejszej imprezy, czyli Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio.

Polak jest pierwszym zawodnikiem w historii, który czwarty raz z rzędu zdobył złoty medal globalnego czempionatu w rzucie młotem.

Trzecie miejsce zajął Wojciech Nowicki.

Z wynikiem 77.69 zajął czwartą lokatę. Potem okazało się, że próba Węgra Bence Halász została przekroczona. Ostatecznie sędziowie przyznali im ex aequo brązowe medale.
Tomasz Majewski i Krzysztof Kęcki przedstawili nagranie sędziom, na którym widać jak Węgier pali próbę.

W eliminacjach pchnięcia kulą mistrzyni Europy Paulina Guba, rzucając 18.04 zajęła dwunaste miejsce i zakwalifikowała się do finału.

W klasyfikacji medalowej Polska po sześciu dniach mistrzostw świata z czterema krążkami zajmuje szóste miejsce – najwyższe z krajów europejskich.