CIEKAWOSTKIPODRÓŻE

DiscoverEU. Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Wygraj bilet kolejowy

DiscoverEU. Weź udział w konkursie. Nagrodą jest podróż po Europie

Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie!

Pogram DiscoverEU stanowi jeden z elementów programu Europejskiego Roku Kolei 2021.

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej?

Co jest ideą konkursu?

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia. Ta podróż, głównie koleją (z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które mieszkańcy wysp lub odległych regionów UE mogą pokonać innymi środkami transportu), to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i różnorodność miast i miasteczek Europy. Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Laureaci otrzymają od UE bilety na podróż.

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy, jak również jej bogactwo kulturowe i historię. Będzie to również okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu! DiscoverEU to także sposobność do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury.  

W tej rundzie zgłoszeń w konkursie mogą wziąć wyjątkowo udział również wszystkie młode osoby, które kwalifikowały się do udziału w dwóch poprzednich turach w 2020 r. odwołanych ze względu na pandemię COVID-19.

I jeszcze jeden wyjątek w tej rundzie: obywatele Wielkiej Brytanii nadal mogą uczestniczyć w tej rundzie DiscoverEU.

Kiedy odbędzie się kolejna runda?

Od zorganizowania pierwszej rundy DiscoverEU (w czerwcu 2018 r.) bilety otrzymało prawie 70 tys. młodych ludzi. Kolejna runda potrwa od wtorku 12 października 2021 r. (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego) do wtorku 26 października 2021 r. (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego). Po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na tej stronie pojawi się przycisk „Apply now” (Zgłoś się), który musisz kliknąć. 

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:

  • urodziły się między 1 lipca 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2003 r. (włącznie),
  • w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będą obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu.

Chętni do udziału w konkursie muszą:

  • w dniu 31 grudnia 2021 r. mieć ukończone 18 lat – konkurs jest skierowany do osób urodzonych między 1 stycznia 2003 r. a 31 grudnia 2003 r. włącznie;
  • w tej rundzie mogą się wyjątkowo zgłaszać również osoby, które spełniały kryteria udziału w dwóch rundach anulowanych w 2020 r. z powodu pandemii COVID-19, tj. osoby urodzone między 1 lipca 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2002 r. (włącznie); 
  • w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów być obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,
  • podać w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu.

Następnie należy rozwiązać kwiz i odpowiedzieć na pytanie dodatkowe (nie dotyczy to kandydatów zgłaszających się jako członkowie grupy).

Kandydaci, którzy zostali wybrani, mogą podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2022 r. do 28 lutego 2023 r. 

Pamiętaj, że jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub masz problemy zdrowotne, które mogą utrudnić podróżowanie, otrzymasz pomoc i wsparcie umożliwiające Ci udział w konkursie DiscoverEU.

Po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na tej stronie pojawi się przycisk „Apply now” (Zgłoś się), który musisz kliknąć.

Czy można podróżować w grupie?

Tak! Decyzja należy do Ciebie. Możesz podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy możesz dodać maksymalnie cztery osoby pod warunkiem, że spełniają wszystkie warunki udziału w konkursie podane powyżej. Aby się zgłosić, będą musieli użyć Twojego kodu zgłoszenia.

Możesz również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU i zaplanować podróż razem z nimi! Możesz to zrobić na forum grupy DiscoverEU na Facebooku. Wystarczy dołączyć do grupy, aby skontaktować się z innymi uczestnikami.

Dziel się doświadczeniami 

Jako uczestnik stajesz się ambasadorem projektu DiscoverEU. Dlatego organizator poprosi Cię o relację z podróży, na przykład za pomocą mediów społecznościowych – Instagramu, Facebooka lub Twittera, z hasztagiem #DiscoverEU. Możesz też zrobić prezentację o tej podróży w swojej szkole lub miejscowości. A w konkursie na zdjęcia i wideo #DiscoverEU #Competition możesz wygrać fantastyczne nagrody. 

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button